Laidojimo tendencijos

Kaip keičiasi laidojimo paslaugos?

Nors laidotuvių ir mirties temos nėra malonios daugeliui žmonių, tačiau anksčiau ar vėliau su jomis vienaip ar kitaip tenka susidurti. Vieni praranda mylimą žmogų ir turi rūpintis visomis laidotuvių detalėmis, kiti apie tai pagalvoja iš anksto ir jų pasirinkimas – išankstinis laidojimo planas, kuris suteikia galimybę suorganizuoti atsisveikinimą pagal jūsų norus. Juk šiais laikais nėra vieno vienintelio būdo suorganizuoti laidotuves: ceremonijos tampa vis laisvesnės, o simboliai: kryžiai, paminklai ir urnos – įvairesni. Pastebima, kad laidotuvės tampa ir individualesnės, atspindinčios žmogaus charakterį, pomėgius, profesiją, o tai įgyvendinti tampa vis lengviau, nes atsiranda įvairių būdų įprasminti žmogaus atminimą. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis kviečia pasidomėti, kokios laidojimo tendencijos pasaulyje populiarėja šiais metais.

Atminimo papuošalai

Atminimo papuošalai – tai unikali proga įprasminti mylimo žmogaus prisiminimą. Artimieji nori segėti apyrankę ar turėti pakabuką su mylimo žmogaus dalele, todėl juvelyrai suteikia galimybę į sidabrinius ar auksinius papuošalus įberti šiek tiek mylimojo žmogaus palaikų pelenų. Dar vienas būdas įprasminti artimojo atminimą – sintetiniai deimantai, pagaminti laboratorijoje specialiu būdu iš mirusiojo pelenų. Tokio papuošalo gamyba trunka nuo septynių iki dešimties mėnesių, tačiau žmonės nori laukti, kad galėtų turėti unikalų ir itin brangų papuošalą. Jeigu norite ko nors paprastesnio? Rinkitės pakabuką su artimojo piršto antspaudu.

Tvarūs laidojimo būdai – vis populiaresni

Pastaraisiais metais apie tvarumą kalbama vis dažniau. Nepriklausomai nuo verslo pobūdžio, tvarumas yra daugelio verslų prioritetų sąraše. Ne išimtis iš laidojimo verslas, siūlantis gamtą saugančius laidojimo sprendimus. Žalieji laidojimo būdai: balzamavimo atsisakymas, biologiškai skaidūs karstai ir urnos tampa vis populiaresni. Tradicinės urnos pakeičiamos paprastomis medinėmis dėžutėmis arba vandenyje tirpiais popieriniais indais. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) yra galimybė būti palaidotam rifo dugne. Palaikų pelenai yra sumaišomi su natūraliu betonu, o šia mase vėliau formuojamos ir tvirtinamos įvairios meninės skulptūros su išgraviruota vario plokštele. Unikalioje povandeninėje amžinojo poilsio vietoje gali būti palaidoti net ir jūsų mylimi augintiniai.

Dar vienas tvarus laidojimo būdas – vadinamosios „gyvosios urnos“. Tai galimybė ne tik gražiai įprasminti artimojo atminimą, tačiau ir kartu padėti gamtai. Kremuoti palaikai pasodinami kartu su jaunu medeliu specialioje ir ekologiškoje urnoje. Technologijų pagalba artimieji gali žinoti tikslias medelio vietos koordinates.

Elektroninė prekyba

Elektroninė prekyba sparčiai auga. Pandemijos metu žmonės įvertino apsipirkimo internetu patogumą. Žmonės internetinėse parduotuvėse perka viską: nuo buitinių prietaisų iki baldų. Pastaruoju metu pasaulyje pradėjo populiarėti ir laidojimo reikmenų prekyba internetu. Internetinėse parduotuvėse parduodamos net urnos, kryžiai ar net karstai. Tiesa, ekspertai teigia, kad kalbat apie laidojimo paslaugas, geriau laidotuvių planavimą ir su tuo susijusių reikmenų įsigijimą patikėti profesionalams. Jie turi daugiau žinių ir patirties, todėl gali padėti jums priimti geriausius sprendimus ir išvengti nereikalingų išlaidų ir rūpesčių.

Dalyvavimas laidotuvių organizavime

Pastaraisiais metais vis daugiau artimųjų išreiškia norą dalyvauti artimojo laidotuvėse ne tik kaip dalyviai, tačiau ir kaip organizatoriai. Kai kurie trokšta padėti balzamuotojui nuplauti ar aprengti mylimojo žmogaus kūną. Kiti nori būti kremavimo liudininkais. Taip pat yra norinčių ne tik užberti žemių ant karsto, bet ir padėti iškasti pačią kapo duobę. Psichologai sutinka, kad tai gali padėti sumažinti netekties skausmą ir išgyventi gedulą. Turime pripažinti, kad tai tinka ne visiems, tačiau sutinkame, kad tai gali būti unikali ir neįkainojama patirtis.

Išankstinis laidojimo planas

Išankstinis laidojimo planas – geras pasirinkimas, jei norite nukelti laidojimo planavimo rūpesčius nuo artimųjų pečių ir iki detalių suplanuoti atsisveikinimo ceremoniją patys. Nors žmonės paprastai vengia laidotuvių temų, tačiau sąmoningumas ir domėjimasis išankstiniais laidojimo planais auga. Žmonės nori detaliai suplanuoti ceremoniją, net išsirinkti antkapius ir kryžius. Tai ne tik padeda sutaupyti lėšų, tačiau ir užkerta kelią netektį išgyvenantiems šeimos nariams priimti skubius ir nepagalvotus sprendimus. Jeigu planuojate laidotuves iš anksto, galite būti tikri, kad viskas bus taip, kaip norite: kiekviena detalė gerai apgalvota ir suplanuota. Galite pasitikėti laidojimo namais „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis, mūsų profesionalai padės ir pakonsultuos šiuo delikačiu klausimu. Mes padedame apskaičiuoti, kiek kainuos visa ceremonija. Ekspertai gali padėti sudaryti konkretų planą, kuriame bus numatyta, kokios išlaidos laukia, todėl joms bus galima pasiruošti iš anksto.

Nuotolinės laidotuvės

Pandemijos metu išaugo poreikis organizuoti nuotolines laidotuves. Ir nors dabar apribojimai jau panaikinti, tačiau tikėtina, kad tendencija organizuoti nuotolines laidotuves ir toliau išliks. Žmonės įvertino technologijų teikiamą naudą: juk tokiu atveju daugiau žmonių gali dalyvauti artimojo žmogaus pagerbimo ceremonijoje. Nors gali atrodyti, kad virtualios laidotuvės yra beasmenės, juk niekas negali pakeisti apkabinimo, tiesioginio ryšio su žmogumi, tačiau pandemijos metu įsitikinome, kad ir virtualios paslaugos gali būti tikros ir turėti daug įvairių skirtingų elementų, kurie būdingi ir tradicinėms laidotuvės. Juk ir šiuo atveju galima išklausyti kunigo kalbą, matyti susirinkusius artimuosius. O taip pat tai gali būti vienintelė galimybė giminaičiams, esantiems kitame pasaulio krašte, dalyvauti pagerbiant jiems pažįstamą, brangų žmogų.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį