Mirusiojo pargabenimas iš užsienio

Pasirinkus mūsų įmonę ne tik parvežimui, bet ir laidojimui ir/ar kremavimui organizuoti, bus taikoma 35% nuolaida visoms laidojimo prekėms ir paslaugoms.

 

Mes suprantame, kad mirusiojo palaikų parvežimas iš užsienio gali sukelti įvairių sunkumų. Daugybė biurokratinių dalykų, kalbos barjeras sunkią akimirką gali atrodyti neįveikiami. Jūs turite teisę gedėti, o organizacinius rūpesčius palikite mums, profesionalams. Mes dirbame 24 valandas per parą ir galime jums pasiūlyti kvalifikuotą pagalbą pargabenant palaikus iš užsienio. Patarsime ir padėsime gauti 2 900 eurų valstybės paramą mirusiojo transportavimo išlaidoms padengti, suteiksime visus reikalingus dokumentus, kad palaikų pargabenimas būtų kiek įmanoma sklandesnis. Mums skambinti galite bet kuriuo paros metu.

 

Viskas, ką jums reikės padaryti:

 • susisiekus su mumis patvirtinti užsakymą;
 • parašyti įgaliojimą (įgaliojimo poreikis priklauso nuo konkrečios šalies ir to, ar yra tenai artimųjų ar ne).

Garantuojame nuolatinį bendradarbiavimą

Jūsų individualiam atvejui bus paskirtas atsakingas darbuotojas, kuriam galėsite paskambinti bet kada ir sužinoti veiksmų (dokumentų rengimo, transportavimo) eigą konkrečiu momentu, kitus rūpimus atsakymus. Patyręs specialistas taip pat nuoširdžiai patars ir suteiks kitą aktualią informaciją, pavyzdžiui, apie kremavimo galimybes užsienio šalyse arba LR paramą už palaikų pargabenimą.

Mūsų įmonės komanda atliks už jus visas procedūras, atsižvelgdama į jūsų poreikius ir situaciją.

Veikiame plačiai

Visoje Europoje, kaimyninėse, Artimųjų ir Vidurio Rytų šalyse mūsų įmonė veikia tiesiogiai. Palaikų pargabenimas iš tolimųjų egzotinių šalių vykdomas padedant Londone įsteigtai mūsų dukterinei įmonei „Aizz company Ltd“ (www.aizz.co.uk) (privalumas – platesnis oro transportavimo partnerių tinklas, lankstesnės galimybės). Operatyvių sprendimų ir veiksmų padeda pasiekti narystė Tarptautinėje laidojimo įmones vienijančioje organizacijoje FIAT-IFTA. Patikimų partnerių padedami suteiksime klientams reikalingos informacijos apie įvykį ar padėtį bei pačiu greičiausiu būdu galėsime parengti reikiamus dokumentus ir organizuoti palaikų pargabenimą į gimtinę.

Parvežimas iš užsienio

Dokumentų tvarkymas ir mirusiojo palaikų parvežimas iš užsienio paprastai trunka nuo 3 dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo konkrečioje šalyje galiojančios dokumentų ir leidimų išdavimo tvarkos bei nuo to, ar vykdomas tyrimas dėl mirties aplinkybių. Dokumentų rengimas ir leidimų gabenti mirusįjį gavimas dažniausiai užtrunka 2–7 darbo dienas.

Kad mirusiojo palaikų parvežimas iš užsienio būtų sklandus, mūsų kolektyvas įprastai vykdo tokį procesą ir atlieka šiuos reikalingus veiksmus:

 • Susisiekia su reikalingomis užsienio instancijomis: policija, prokuratūra, teismo medicinos ekspertais, ambasados darbuotojais;
 • Gauna visus reikiamus leidimus, mirties liudijimą, medicinos ekspertų išrašą;
 • Rūpinasi tinkamu palaikų transportavimu (skraidinant oro linijomis naudojamas specialus karstas; pervežimams automobiliu – specializuotas transportas (esant poreikiui ir/ar kliento pageidavimui skiriamas specializuotas transportas su šaldymo įranga);
 • Nuolat informuoja klientą apie dokumentų rengimo ir transportavimo eigą;
 • Atlikę paslaugą, pateikia sąskaitas ir visus reikiamus dokumentus Lietuvos Respublikos paramai už palaikų parvežimą gauti.

Mūsų įmonės kvalifikuota komanda padės jums organizuodama ne tik palaikų parvežimus iš užsienio šalių, bet ir mirusiųjų palaikų pervežimą į užsienio šalis.

Dažniausiai bus organizuojami ir atliekami tokie susiję veiksmai

 • Informacijos surinkimas, reikalingų dokumentų surinkimas ir parengimas, apostilės gavimas (jei reikalinga), pasirūpinimas vertimais į reikalingas kalbas;
 • Mirusiojo paėmimas ir saugojimas šaldytuve;
 • Balzamavimas pagal oro linijų reikalavimus (jeigu siunčiama oro linijomis);
 • Jei pageidaujama, mirusiojo palaikų paruošimas ir pašarvojimas atsisveikinimui.

Atvykimo šalyje taip pat organizuojame laidojimo paslaugas:

 • Karsto pasitikimą, paėmimą iš oro uosto;
 • Karsto pristatymą į nurodytą miestą;
 • Laidotuves.

Apie mus kalba mūsų darbai
Kad ir kokia nepaprasta būtų Jūsų situacija, mūsų įmonės kolektyvas pasirengęs profesionaliai ir nuoširdžiai padėti spręsti bet kokias problemas, kad palaikų pargabenimo procesas vyktų operatyviai ir sklandžiai. Esame įpratę prie iššūkių ir lanksčiai reaguojame į nenumatytus atvejus. Mirusiųjų parvežimo klausimais padedame ir TV3 laidai „TV pagalba“.
Iš užsienio mirusiuosius esame parvežę ir rezonansiniais atvejais, tokiais kaip alpinistų žūtis Prancūzijoje 2013 metais ar nardymo instruktoriaus mirtis Maldyvuose 2015 metais. Bendradarbiaujame su didžiausiomis Lietuvos draudimo bendrovėmis – tai draudiminio įvykio atveju leidžia užtikrinti sklandų mirusiojo pargabenimą.

Naudinga informacija:
Užsienio valstybėse mirusių Lietuvos Respublikos piliečių, užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės palaikus parvežti į Lietuvą galima tik gavus Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės arba konsulinės įstaigos (toliau – konsulinė įstaiga), akredituotos tai valstybei, kurioje mirė asmuo, leidimą ir pagal tos valstybės nustatytą tvarką. Jeigu užsienio valstybėje, kurioje mirė asmuo, nėra akredituotos konsulinės įstaigos, leidimą mirusiojo palaikus parvežti į Lietuvą išduoda artimiausia konsulinė įstaiga arba konsulinė įstaiga, kuriai pavesta suteikti konsulinę pagalbą Lietuvos Respublikos konsulinio statuto nustatyta tvarka. Išskirtinais atvejais leidimą mirusiojo palaikus parvežti į Lietuvą gali išduoti ir kita konsuline įstaiga. Leidimas turi būti vežamas kartu su karstu.
Vyriausybės patvirtinta tvarka dėl kompensacijų mirusiųjų parvežimui iš užsienio

Lietuvos Respublikos vyriausybės 2003 m. gegužės 20 d. nutarimas Nr. 618 “Dėl valstybės finansinės paramos užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams parvežti į Lietuvos Respubliką teikimo ir materialinės pagalbos teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams, nukentėjusiems užsienio valstybėse, taisyklių patvirtinimo” …plačiau

Reikia mūsų pagalbos, turite klausimų ar neaiškumų?
Jūsų vardas*
Pavardė*
El. paštas
Telefonas*
Žinutė
Sutinku su privatumo politika
Užklausa išsiųsta!
Netekus artimojo Užsakyti skambutį