Įšankstinis laidotuvių plano sudarymas

Išankstinis laidotuvių planavimas: pasirūpinti verta iš anksto

Greičiausiai esate ne kartą girdėję, kad Vakarų Europoje ir JAV populiarėja nauja paslauga – laidotuvių planavimas, t. y. galimybė asmeniškai susitarti dėl laidojimo scenarijaus, detalių ir apmokėjimo. Vis dažniau sudaromi laidojimo planai reiškia, kad pats žmogus susikuria savo laidotuvių planą ir pasirenka norimas paslaugas, pats sumoka avansą arba visas laidotuvių ceremonijos išlaidas. Tokiu atveju šie rūpesčiai po jo mirties neužgula artimų žmonių pečių.

Lietuvoje laidotuvių temos vengiama, ji dažniausiai atidėliojama, nors daugybė sprendimų turi būti priimti iki atsisveikinant amžiams. Todėl netekties momentu artimieji turi priimti daugybę delikačių ir dažnai komplikuotų sprendimų, kuriuos svarstyti jie tiesiog neturi žinių ir patirties. Nors tokiose situacijose siekiama vieningo tarpusavio sutarimo, vis dėlto padėtį dar labiau apsunkina nežinojimas ir netekties sukeltas šokas. Tik labai nedidelė dalis žmonių, laidojančių savo artimuosius, tiksliai žino velionio valią: kokius drabužius laidojimui parinkti, kokią muziką užsakyti, kur užsakyti kapavietę, ir – ar laidoti, ar kremuoti.

Laidojimo planu siūlome pasirūpinti anksčiau, nei testamentu

Jeigu iš anksto planuojate laidotuves ir turite laidojimo planą, vadinasi, galite apmąstyti ir dėl laidojimo detalių susitarti su artimaisiais. Taip pat iš anksto galima paskaičiuoti, kiek tiksliai lėšų reikės skirti tokiam planui įgyvendinti. Arba – pasirašyti išankstinę laidojimo paslaugų sutartį, kurioje galima numatyti ir avansinių mokėjimų grafiką. Laidojimo planą galima būtų palyginti su išankstiniu asmens testamento sudarymu – artimiesiems nebereikia svarstyti ir spėlioti, ko būtų norėjęs velionis, nebereikia rūpintis ir išlaidomis laidotuvėms. Tai pagrindinė priežastis, kodėl žmonės užsienio šalyse stengiasi sudaryti išankstines laidojimo sutartis su avansiniais mokėjimais. Kuo aiškiau būna aptartas laidotuvių planas, tuo atsakingiau artimieji jo laikosi. Kai išėjusiojo valia yra aiški, išvengiama didžiosios dalies rūpesčių, kurie mirus žmogui staiga užgula artimiausių žmonių pečius.

Lietuviai tik pradeda atviriau kalbėti apie paskutinės kelionės scenarijų

Vis dažniau išgirstame žmonių prašymus iš anksto aptarti laidojimo procedūros detales ir kainas. Dažniausiai brandaus amžiaus žmonės kreipiasi norėdami pasitarti dėl savo norų ir galimybių, pasidomi kainomis, apžiūri patalpas. Mirties temos nereikia vengti, atvirkščiai – pasikalbėti su artimiausiais šia tema tiesiog būtina. Net jei jums liko gyventi dar ilgus dešimtmečius, laidotuvių planavimas yra svarbus procesas, kurio metu verta apsikeisti nuomonėmis ir aptarti dalykus, kurie jums rūpi. Pasistenkite kalbėtis konstruktyviai, būkite dalykiški, praktiški ir pokalbiui su artimaisiais pasiruoškite iš anksto.

Nuo ko pradėti?

Neretai po tokio pokalbio su artimaisiais seka kitas logiškas žingsnis – apskaičiuojama, kiek visa ceremonija gali kainuoti. Mūsų laidojimo namų ekspertai gali padėti sudaryti tikslų laidojimo planą, kuriame bus matyti, kokios išlaidos laukia, todėl joms bus galima pasiruošti iš anksto. Pasirinkite profesionalus, kurie ne tik atsakys į jūsų klausimus, bet ir patys parekomenduos vienus ar kitus sprendimus ir palengvins pasirinkimą. Sudarius laidojimo planą, beliks nuspręsti, ar bus reikalinga išankstinio laidojimo paslaugos sutartis su avansiniais mokėjimais, ar šį rūpestį patikėsite kažkam iš savo artimųjų. Patariame apie šiuos savo sprendimus informuoti kaip įmanoma daugiau artimų asmenų, taip pat pasirūpinti notaro patvirtintu įgaliojimu tam asmeniui, kuriam patikite laidotuvių planavimą, jeigu tai nėra pirmos giminystės ryšiais su jumis susijęs asmuo.

Išankstinio laidotuvių plano sudarymo privalumai:

Užfiksuota kaina galios visada ir ateityje, nepriklausomai nuo infliacijos;
Į jūsų norus ir pageidavimus tikrai bus įsiklausyta;
Artimiesiems bus mažiau streso ir įtampos ruošiantis jūsų laidotuvėms;
Galimybė mokėti dalimis be pabrangimo.

Reikia mūsų pagalbos, turite klausimų ar neaiškumų?
Jūsų vardas*
Pavardė*
El. paštas
Telefonas*
Žinutė
Sutinku su privatumo politika
Užklausa išsiųsta!
Netekus artimojo Užsakyti skambutį