Patarimai ir straipsniai

Ieškoti straipsnių
Ekologiškesnis atsisveikinimas su mirusiuoju
Lietuvoje sparčiai populiarėjanti laidojimo forma – kremavimas labai dažnai pasirenkama ne tik dėl estetikos, bet ir ekologijos. Kremavimas yra labiau aplinką tausojanti, gamtai draugiškesnė alternatyva nei tradicinis laidojimas. Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ kalbinti konsultantai dalinasi, kokie yra kremavimo privalumai ir kaip jis prisideda prie natūralios gamtos ekosistemos puoselėjimo.
Laidotuvių etiketas
Artimo žmogaus netektis ir jo laidotuvės yra skaudi patirtis ne tik šeimos nariams, bet ir aplinkiniams. Nors nėra tiksliai apibrėžta, kaip reikėtų elgtis per laidotuves, bet yra keletas svarbių elgsenos normų, kurias reikėtų žinoti, norint išreikšti pagarbą velioniui bei jo gedinčiai aplinkai. Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ laidojimo paslaugos organizatoriai paruošė trumpą atmintinę, koks yra rekomenduojamas laidotuvių etiketas.
Ką daryti, jei namuose mirė žmogus
Artimojo mirtis dažniausiai užklumpa netikėtai. Net, jei ir tam ruošėmės, skausmingą netekties akimirką emocinis smūgis gali būti neišmatuojamas, sutrikus loginiam mąstymui, galime jaustis pasimetę. Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ konsultantai sudarė trumpą atmintinę, ką svarbu žinoti ir kokius biurokratinius veiksmus reikėtų atlikti, norint įteisinti artimojo mirtį bei kaip pasiruošti laidotuvėms, suplanuoti jų biudžetą.
Nuo kokio amžiaus pradėti planuoti savo laidotuves?
Pradėti iš anksto galvoti apie savo laidotuves yra ypatingai drąsus bei atsakingas sprendimas. Ir nesvarbu, kiek laiko liko iki kada dvasia paliks kūną. Pamažu įsigilindami į savo mintis, galite lengviau įsivaizduoti ir susiplanuoti, kokios atsisveikinimo ceremonijos norėsite. Taip pat, tai sumanus būdas įvertinti finansines galimybes bei nuspręsti, kokiu būdu skirsite lėšas laidotuvių biudžetui.
Ką jaučia žmonės, išgyvenantys artimojo netektį
Mylimo žmogaus netektis – skausminga patirtis. Ar galima šiam sielvartui pasiruošti iš anksto ir kaip išgyventi gedulą? Kaip suprasti savo emocijas, kūno kalbą šiuo nelengvu laikotarpiu – atsako „Brandeis University“ univesiteto mokslininkų atliktas tyrimas, kurio rezultatais dalinasi laidojimo paslaugos teikėjas, Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“. Kviečiame skaityti.
Patarimai, ko paklausti laidotuvių organizatoriaus
Iš anksto suplanuoti savo ar artimo žmogaus laidotuves gali atrodyti nelengva, tačiau išankstinis laidotuvių planas gali padėti užtikrinti, kad visi jūsų ir artimųjų norai bus įvykdyti, galėsite lengviau suplanuoti finansus, žinosite, kokie dokumentai yra reikalingi bei taip sumažinsite stresą netekties akimirką. Šis procesas gali būti dar sėkmingesnis tiksliai žinant, ko paklausti laidotuvių organizatoriau.
Sielvarto (gedėjimo) etapai. Kaip suprasti savo jausmus
Sielvartas yra natūralus ir normalus žmogaus atsakas į netektį. Tai emocinio prisitaikymo procesas, turintis kelis skirtingus ciklus, kurie padeda protui, kūnui ir mintims išgyventi mylimo žmogaus, artimojo, gyvūno netektį, įveikti krizes praradus darbą ar namus. Nors kiekvienas žmogus sielvartą išgyvena skirtingai, tačiau mokslininkai yra pastebėję, kad galima išskirti 5 pagrindines gedėjimo fazes.
5 patarimai, kaip parašyti nekrologą
Nekrologo rašymas yra didelė atsakomybė, bet kartu ir labai jautrus būdas pagerbti mylimo žmogaus gyvenimą, papasakoti apie jo puoselėtas vertybes, pasiekimus ir padėkoti už laiką, praleistą kartu. Taip pat, nekrologas suteikia svarbią informaciją apie laidotuves, laiką ir vietą, jame galima užsiminti apie pagerbimui skirtas gėles ar aukojimą bei kitus specialius niuansus.
Kaip tėvams padėti suplanuoti gyvenimo pabaigą?
Su senstančiais tėvais kalbėti apie gyvenimo pabaigą gali būti nejauku, tačiau ši diskusija, norint užtikrinti jiems orią senatvę bei pagarbias laidotuves, yra būtina. Jautriame pokalbyje aptarkite tokias temas, kaip, medicininė priežiūra, gyvenamoji vieta, laidojimo paslaugos ir būdas, kapo vieta, paveldėjimo ir kitus aktualius klausimus. Būtinai įsigilinkite ir į mylimų žmonių pageidavimus laidotuvių ceremonijai.
Šeima išpažįsta skirtingas religijas? kaip organizuoti laidotuves
Skirtingų religijų arba mišrios laidotuvės gali būti įvairių formų. Jose gali būti sujungtos kelios skirtingos laidotuvių tradicijos ir papročiai arba gali būti pasirinktas viską subtiliai apjungiantis pasaulietiškas laidotuvių modelis. Mūsų kalbinti Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ atstovai papasakojo, kokios būna mišrių religijų laidotuvės ir kaip lengviau suplanuoti skirtingas laidotuvių tradicijas apjungiančią atsisveikinimo su mirusiuoju ceremoniją.
Ką artimiesiems palikti po mirties
Galvoti apie tai, kas nutiks po Tavo mirties, su kokiais teisniais ir emociniais iššūkiais susidurs mylimi žmonės - nėra įprasta, tačiau, nors ir kaip tai būtų nejauku, mirties faktas yra neišvengiamas. Išankstinis laidojimo planas gali padėti palengvinti jūsų artimųjų sielvartą bei finansinius ir teisinius rūpesčius: surinkti dokumentus, pasirūpinti asmeninėmis relikvijomis, paveldimumo klausimais, išsaugoti jūsų prisiminimą ateities kartoms.
Laidotuvių terminų žodynas
Norėdami, kad jums būtų kuo lengviau ir paprasčiau suprasti laidotuvių proceso metu naudojamus terminus, Vilniaus Laidojimo namai „Ligamis“ konsultantai sudarė pagrindinių sąvokų žodyną. Tikimės, kad šių reikšmių žinojimas leis jums nepasimesti ir taip emociškai sunkiu periodu bei užsiimti sklandžiu velionio pagerbimo proceso organizavimu.
Netekus artimojo
Mylimo žmogaus netektis neabejotinai yra labiausiai įtampą keliantis laikas žmogaus gyvenime, kai organizuojant laidotuves reikia daug pasiruošimo. Mūsų laidojimo biuras visada pasirengęs padėti organizuoti ir planuoti laidotuves, suteikti visapusiškas paslaugas, lanksčiai ir šiltai atsižvelgiant į jūsų pageidavimus.
Kaip padėti vaikui išgyventi artimojo mirtį
Gedi ir vaikai. Nors ir gali būti sudėtingiau padėti vaikams įveikti šias liūdnas emocijas, kai patys sielvartaujate dėl artimo žmogaus mirties, tačiau labai svarbu yra skirti pakankamai laiko vaikui suvokti susiklosčiusią situaciją, pažinti savo emocijas, informuoti, kokios būsenos ir nuotaikos jį gali lydėti ateityje.
Kaip pareikšti užuojautą gedinčiam
Mylimo žmogaus mirtis yra viena skaudžiausių patirčių gyvenime. Išgyventi netektį ir su tuo susitaikyti reikia laiko, gyvenimo pokyčių suvokimo ir priėmimo, o kartais padėti gali ir artimųjų žmonių dėmesys, žodžiai, moralinė ir finansinė pagalba.
Ką kviesti į artimojo laidotuves?
Mylimo žmogaus netektis yra ypatingai skausminga ir slegianti patirtis, nesvarbu, ar su ta mintimi jau buvote susitaikę anksčiau, ar tai ištiko jus netikėtai.
Ką daryti mirus artimajam?
Ką svarbu žinoti netekties akimirką mirus artimam žmogui, kokie mirtį patvirtinantys dokumentai yra reikalingi ir kaip gauti jums priklausančią laidojimo pašalpą.
Ekologiškesnis laidojimas – kremavimas
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, tvarumas ir ekologija tampa vis svarbesniu prioritetu. Sąmoningas gyvenimo būdas, mažinant priklausomybę nuo neatsinaujinančių išteklių, ekologijos idėjos neaplenkia ir laidojimo sektoriaus.
Žvilgsnis į skirtingų religijų laidojimo tradicijas
Artimųjų laidojimas yra kiekvienoje kultūroje paplitusi praktika, skirta pagarbiam atsisveikinimui su mirusiuoju, prisiminti jo gyvenimą ir išpildyti paskutinę valią.
Patarimai, kaip iš anksto suplanuoti savo laidotuves
Ne paslaptis, kad iš anksto galvoti apie mirtį, o ypač savo, niekas nenori, tačiau remiantis ilgamete patirtimi, galime drąsiai pasakyti, kad išankstinis laidotuvių planavimas yra ypatingai naudinga praktika, kuri padeda palengvinti artimųjų sielvartą ir rūpesčius netekties akimirką.
Kuriame švaresnę ateitį – naudojame žaliąją energiją
Vien per 2022 metus Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ pasirinkę naudoti žalią energiją, sutaupė 5527 kg CO2 (anglies dioksido) emisijos ir taip savo tvariu požiūriu bei veiksmais prisidėjo prie aplinkosaugos, švaresnės ateities kūrimo.
Sielvarto poveikis kūnui ir kaip sau padėti jį įveikti
Artimo žmogaus netektis gali būti ypatingai sunki patirtis. Visi puikiai žinome, kad mirtis yra neišvengiama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, tačiau kartais susitaikyti su netektimi yra sunku, ypatingai, kai tai įvyksta netikėtai.
Įkvepiantys patarimai ką parašyti užuojautos atvirutėje
Užuojautos atvirutės yra puikus būdas parodyti savo palaikymą ir išreikšti pagarbą sielvartaujančiam žmogui. Tačiau kartais parinkti tinkamus žodžius gali būti sudėtinga.
Kiek laiko turėtų trukti laidotuvės?
Jei niekada anksčiau neteko planuoti laidotuvių – pradedant palaikų pervežimu, karsto, muzikos, laidotuvių drabužių parinkimu, apsisprendimu, kas kalbės pamaldose – atsisveikinimas su artimuoju tokiu skaudžiu momentu, gali kelti nemažai klausimų ir streso.
Laidotuvės šiais laikais. Kaip modernėja laidojimo tradicijos?
Kokios bus laidotuvės, dažniausiai, imame galvoti atsidūrę mirties akivaizdoje. Jeigu jūsų paklaustume, ar kada susimąstėte, kaip atrodys jūsų laidotuvės, tikriausiai atsakymas būtų, kaip ir daugumos – ne.
Kaip ateityje atrodys laidojimo namai?
Laidojimo namai nuolat keitėsi: laidojimą namuose pamažu pakeitė modernūs ir šiuolaikiniai laidojimo namai. Keičiantis technologijoms, tradicijoms, požiūriui į mirtį ir ekologiją, keičiasi ir laidojimo namai.
Laidojimo paslaugos: dažniausiai užduodami klausimai
Laidotuvės ir laidojimo paslaugos nėra tos temos, apie kurias kalbame prie arbatos puodelio ar vakarienės metu.
Kremavimas ir laidojimo paslaugos: ką galite sužinoti apie tai muziejuose?
Laidojimo paslaugos ir kremavimas – ką apie tai žinote? Dauguma su tuo susiduriame tik ištikus nelaimei, tačiau paprastai tai nėra daugelio žmonių domėjimosi sritis.
Skausmingos laidotuvės: kaip išgyventi vaiko netektį?
Vaikų laidotuvės – skausminga tema daugeliui. Kai brangus žmogus miršta vyresniame amžiuje, artimieji dažniausiai guodžiasi, kad mirtis yra gyvenimo proceso dalis, tačiau tuo negalima guostis, kai susiduriame su staigia vaiko mirtimi.
Laidojimo paslaugos: kodėl svarbi muzika?
Laidojimo paslaugos apima ne tik šarvojimą, kremavimą, bet ir muzikos užsakymą. Sielvarto išreiškimas aimanomis ir dainomis praktikuojamas jau nuo senų laikų.
Laidojimo paslaugos: kaip atsirado katafalkai?
Laidojimo paslaugos apima ir mirusiojo kūno gabenimą į laidojimo vietą, bet ar kada nors susimąstėte, kaip atsirado mums dabar žinomi katafalkai?
Laidojimo tendencijos
Kaip keičiasi laidojimo paslaugos? Nors laidotuvių ir mirties temos nėra malonios daugeliui žmonių, tačiau anksčiau ar vėliau su jomis vienaip ar kitaip tenka susidurti.
Išankstinis laidojimo planas: ką reikia žinoti?
Laidojimo paslaugos atlieka skirtingus vaidmenis. Kai kuriose visuomenėse laidotuvės padeda palaikyti socialinę tvarką, o kitose palaiko tikėjimą pomirtiniu gyvenimu.
Laidojimo paslaugos ir socialiniai tinklai: kaip suderinama?
Turime pripažinti, kad informacinės technologijos keičia mūsų socialinį gyvenimą. Kasdien naudojamės socialiniais tinklais – Facebook, Twitter, Instagram ir kt.
Kaip keitėsi kareivių laidojimas nuo žmonijos pradžios?
Jeigu kada nors buvote senesnėse kapinėse, tikrai galėjote pastebėti karių kapines, kuriose kryžiai, antkapiai, net išdėstymas skiriasi nuo skirtų civiliams.
Kokios buvo laidojimo paslaugos ir tradicijos Viktorijos epochoje?
Ar kada nors susimąstėte, kokios anksčiau buvo laidojimo paslaugos? Ilgametę patirtį turinys „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis siūlo atversti istorijos puslapius ir prisiminti Viktorijos laikus, kai gedulas tapo labai svarbia etiketo dalimi.
Kapinės: nuo senųjų papročių iki šiuolaikinių laidojimo būdų
Per daugelį metų, nuo žmonijos atsiradimo pradžios, keitėsi ne tik laidojimo paslaugos, bet ir kapinės, kurios yra vienas geriausiai išsilaikiusių istorijos šaltinių.
Laidojimas ir vaikai: ar vaikams reikia dalyvauti laidotuvėse?
Netekties atveju ant mūsų pečių krenta daug rūpesčių: turime išsirinkti laidojimo namus, pagalvoti, kokios laidojimo paslaugos bus reikalingos.
Karstai ir pokyčiai: kodėl populiarėja individualūs karstai?
Jei paminėjus žodį „karstai“, įsivaizduojate paprastą medinę dėžę, gali būti, kad jums laikas atnaujinti savo suvokimą.
Laidojimo paslaugos pandemijos akivaizdoje: kas pasikeitė?
Laidojimo paslaugos po pandemijos pasikeitė. Iki viską apvertusio aukštyn kojomis viruso išplitimo, daugelį metų turėjome įprastas, nusistovėjusias laidojimo tradicijas.
Laidojimo paslaugos ir tvarumas: ar suderinama?
Stengiamės saugoti savo planetą: rūšiuojame, renkamės netaršius automobilius, keičiame pirkimo įpročius, mažiname plastiko sunaudojimą, o kaip laidojimo paslaugos?
Kokias gėles rinktis laidotuvėms?
Kaip kažkada rašė E.M. Remarque‘as – gėlės pridengia viską, netgi kapus. Be gėlių neįsivaizduojame laidotuvių, jos neatsiejama jų dalis.
Ar žinomi žmonės planuoja savo laidotuves?
Nesvarbu, ar jie žengia raudonuoju kilimu, ar rašo knygas, ar kuria dainas­ – sportininkai aktoriai, rašytojai ir dainininkai savo karjerą planuoja labai apgalvotai ir visuomet dirba kryptingai.
Karsto istorija: kaip keitėsi laidojimo tradicijos bėgant amžiams?
Užuojautos atvirutės yra puikus būdas parodyti savo palaikymą ir išreikšti pagarbą sielvartaujančiam žmogui. Tačiau kartais parinkti tinkamus žodžius gali būti sudėtinga.
Patarimai ir straipsniai vilniauslaidojimonamai.lt
Netekus artimojo Užsakyti skambutį