Kuriame švaresnę ateitį – naudojame žaliąją energiją

Vien per 2022 metus Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ pasirinkę naudoti žalią energiją, sutaupė 5527 kg CO2 (anglies dioksido) emisijos ir taip savo tvariu požiūriu bei veiksmais prisidėjo prie aplinkosaugos, švaresnės ateities kūrimo. Šis sutaupytas kiekis prilygsta net 8 kelionėms automobiliu iš Vilniaus į Lisaboną. Džiaugiamės, kad savo veiksmais galime kurti sveikesnę ateitį mums visiems.

Atsakingai vertiname mūsų aplinkai daromą poveikį, todėl visada ieškome būdų, kaip užtikrinti tvarų visų laidojimo namų procesų ir paslaugų teikimo įgyvendinimą. Todėl visuose mūsų pastatuose yra naudojama atsinaujinanti energetika, naudojame energiją taupantį ir efektyvų LED apšvietimą bei ypatingai didelį dėmesį skiriame darbuotojų sąmoningumo didinimui elektros energijos taupymo klausimais, dalinamės savo teigiamomis patirtimis su partneriais, artimaisiais ir visuomene.

Saugome gamtą ir sveikatą

Žalioji energija yra pagaminta iš įvairių atsinaujinančių energetikos šaltinių – vėjo, saulės ir vandens. Tokiu būdu išgaunama elektra yra draugiška gamtai, ji neprisideda prie žmogaus ir pramonės sukelto klimato kaitos spartinimo. Pagrindinis žaliosios elektros energijos privalumas yra tas, kad ją gaminant į atmosferą patenka daug mažiau kenksmingų medžiagų, nei elektros gamybai naudojant akmens anglį, naftą ar kitus neatsinaujinančius energijos išteklius. Skirtingai nei neatsinaujinanti energija, žalioji energija neišskiria šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir nepadidina anglies dvideginio kiekio, kuris turi ypatingai didelį poveikį klimatui – nuo stipresnių, dažnesnių audrų iki pasikartojančių sausrų, jūros lygio kilimo ir kitų neigiamų padarinių. Būtent žalioji energija dėl mažo neigiamo poveikio aplinkai padeda aktyviau kovoti su visuotinu atšilimu.

Tarša paliečia visus: vienas Harvardo universiteto tyrimas apskaičiavo, kad anglies gyvavimo ciklo sąnaudos ir poveikis visuomenės sveikatai sudaro 74,6 mlrd. dolerių kasmet. Tai atitinka 4,36 cento už pagamintos elektros kilovatvalandę – maždaug trečdalį vidutinės elektros energijos tarifo įprastuose namuose Jungtinės Amerikos Valstijose.

Neatsinaujinančių anglies ir gamtinių dujų skleidžiama oro ir vandens tarša yra susijusi su kvėpavimo sutrikimais, neurologiniais pažeidimais, širdies priepuoliais, ankstyva vėžio, mirties rizika ir daugybe kitų rimtų sveikatos problemų. Dauguma šių neigiamų padarinių sveikatai ir klimatui kyla dėl oro ir vandens taršos, kurią sukelia neatsinaujinanti energetika.

Norėdami jau šiandien gyventi ekologiškesniame pasaulyje bei prisidėti kuriant sveikesnę ateitį mums visiems, Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ visuose savo pastatuose Vilniuje naudoja atsinaujinančią energetiką. Mūsų šarvojimo salės bei kitos patalpos yra apšviestos elektra, kurią gamina būtent tvari žalioji energija. Atsakingu požiūriu įkvepiame ir kitus mūsų darbuotojus bei partnerius rinktis tvaresnį gyvenimo būdą, nes žaliosios energijos vartojimas yra vienas iš būdų kaip mes galime užtikrinti, kad ateityje gyvensime švaresniame ir gražesniame pasaulyje.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį