5 patarimai, kaip parašyti nekrologą

Nekrologo rašymas yra didelė atsakomybė, bet kartu ir labai jautrus būdas pagerbti mylimo žmogaus gyvenimą, papasakoti apie jo puoselėtas vertybes, pasiekimus ir padėkoti už laiką, praleistą kartu. Taip pat, nekrologas suteikia svarbią informaciją apie laidotuves, laiką ir vietą, jame galima užsiminti apie pagerbimui skirtas gėles ar aukojimą bei kitus specialius niuansus. Pasinaudoję šiais Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ ekspertų patarimais, jautrų ir įsimintiną nekrologą sukursite net jei ir nesate profesionalus rašytojas.

1.   Atlikite namų darbus

Prieš rašydami nekrologą, visų pirma, susidarykite visų svarbių datų, žmonių, įvykių sąrašą. Kruopščiai patikrinkite faktus, kad neįsiveltų klaidų. Pasižymėkite asmeninę informaciją, kuria norėtumėte pasidalinti. Gal prisiminsite kokią istoriją apie velionį, kuri puikiai iliustruotų jo gyvenimą, puoselėtas vertybes.

2.   Informacija apie mirtį

Tai turėtų būti paprasta pagrindinių faktų santrauka. Parašykite mylimo žmogaus vardą, pavardę, gimimo ir mirties datą, nurodykite mirties priežastį. Norėdami sušvelninti mirties faktą, jį galite aprašyti tokiais žodžiais, kaip pavyzdžiui, „Iškeliavo į amžinybę…“, „Iškeliavo Anapilin“, „Dabar gyvenimu džiaugsis su (kitu jau mirusiu artimu žmogumi, pavyzdžiui, mama, tėčiu ar kitu asmeniu)“ ir panašios frazės.

3.   Papasakokite gyvenimo istoriją

Tai kūrybiškiausia ir jautriausia nekrolologo dalis, kurioje galite nuoširdžiai papasakoti apie mirusįjį, svarbiausius gyvenimo įvykius, pasiekimus.

Taip pat, galite papasakoti apie mylimo žmogaus pomėgius, svarbiausius gyvenimo momentus – aspektus, kurie geriausiai atskleistų jo gerąsias savybes, charakterio bruožus. Nepamirškite pasidalinti ir savo asmenine patirtimi.

Kaip pastebi ilgametis „New York Times“ redaktorius Marvinas Siegelis, labiausiai įsimena tie nekrologai, kuriuose pasakojimas apie velionį yra gyvas, dalinamasi įsimintinomis istorijomis apie jo gyvenimą, nekrologas skatina nusišypsoti, sujaudina, netgi įkvepia. Todėl pagalvokite apie įvykius, kai jūsų mylimas žmogus kam nors padėjo, patyrė kokį nuotykį. Nepamirškite ir įtraukti kokį juoką, kuris sušildytų atmosferą.

Rašydami nekrologą, papasakokite, kas velionį jaudino, galbūt jautė ypatingą aistrą kokiam hobiui, buvo didelis tam tikros sporto komandos, muzikinės grupės fanas, gal užsiėmė labdaringa veikla. Pagalvokite ir pasidalinkite tuo, ką jūsų mylimas žmogus būtų norėjęs kitiems papasakoti apie save.

Na ir, žinoma, būtinai paminėkite jam artimus žmones, kokius ryšius su jais turėjo. Tai gali būti šeimos nariai, draugai, artimiausi kolegos ar kitos, jį įkvėpusios asmenybės.

Atminkite, kad ir ką papasakosite, jūsų rašomo nekrologo tikslas yra sugrąžinti malonius prisiminimus, atskleisti gražiausius charakterio bruožus.

4.   Įtraukite informaciją apie laidotuves

Šioje dalyje paprastai ir informatyviai pasidalinkite, kur vyks laidotuvės (laidotuvių biuro, šarvojimo salės adresai). Parašykite tikslią datą ir laiką kada vyks atsisveikinimo ceremonija, paminėkite laiką nuo kada iki kada žmonės gali ateiti pareikšti užuojautą artimiesiems. Jei yra specialių pageidavimų dėl gėlių, aukojimo ar kitų niuansų, juos taip pat, paminėkite.

5.   Pasirinkite nuotrauką

Nuotraukos nekraloguose ne visada yra naudojamos, tačiau tai gali kelti malonius prisiminimus apie mirusįjį. Patartina, pasirinkti nuotrauką, kurioje jūsų mylimas žmogus atrodo laimingas, šypsosi, matosi atviras jo žvilgsnis ir šiltos emocijos.

Nors pirmoji mintis apie mylimo žmogaus nekrologo rašymą gali kelti slogias emocijas, būti nemaloni, bet iš tiesų prisiminimai, tam tikrų faktų analizė kaip tik gali jums padovanoti malonią kelionę į praeitį, svarbias akimirkas ir padėti su brangiu žmogumi lengviau atsisveikinti.

O patarimai, kuriais dalinasi mūsų kalbinti ekspertai, bus puikus vedlys jums, kaip sukurti gražų nekrologą apie jums ypatingą žmogų.

Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ teikiamos aukštos kokybės laidojimo paslaugos pasirūpina viskuo, ko reikia pagarbiai atsisveikinimo su mirusiuoju ceremonijai, laidotuvių organizavimu. Mūsų privačios šarvojimo salės išdėstytos taip, kad netektų susitikti ir savo jausmais dalintis su jums nepažįstamais žmonėmis. Profesionalūs darbuotojai konsultuoja, padeda tvarkyti laidotuvėms reikalingus dokumentus, rūpinasi laidotuvių organizavimu, tradicinio laidojimo ir kremavimo paslaugomis, mirusiojo palaikų pervežimu iš/į užsienį visą parą. Organizuojame laidojimo paslaugas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį