Šeima išpažįsta skirtingas religijas? kaip organizuoti laidotuves

Skirtingų religijų arba mišrios laidotuvės gali būti įvairių formų. Jose gali būti sujungtos kelios skirtingos laidotuvių tradicijos ir papročiai arba gali būti pasirinktas viską subtiliai apjungiantis pasaulietiškas laidotuvių modelis. Mūsų kalbinti Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ atstovai papasakojo, kokios būna mišrių religijų laidotuvės ir kaip lengviau suplanuoti skirtingas laidotuvių tradicijas apjungiančią atsisveikinimo su mirusiuoju ceremoniją.

Kaip suplanuoti laidotuves, kuriose derinamos kelių skirtingų religijų tradicijos

Žmogaus laisvė išpažinti ir skleisti religiją. Atvirame pasaulyje šeimas kuria ir vienas kitą bendroje gyvenimo kelionėje lydi vis daugiau skirtingas religijas išpažįstančių žmonių. Puoselėdami vienas kito vertybes ir papročius, jie gerbia mylimo žmogaus tikėjimą, gyvenimo būdą – ir natūralu, kad šios tradicijos persikelia ir laidotuves.

  • Kokių laidotuvių tradicijų pravartu laikytis, skirtingas religijas išpažįstančioje šeimoje?
  • Kaip gerbti paskutinę mirusiojo valią, derinant ir skirtingus šeimos narių poreikius?
  • Kaip suplanuoti laidotuves, kai religinės tradicijos ir vertybės jums yra nepažįstamos?

Atsakymai į šiuos klausimus yra tokie pat individualūs, kaip ir juos užduodantys asmenys bei mirusiojo ir jo artimųjų poreikiai. Nėra vieno paprasto sprendimo tinkančio visiems. Tačiau yra keletas naudingų patarimų, galinčių jums padėti suplanuoti pagarbią ir prasmingą atsisveikinimo su velioniu ceremoniją.

Gerbkite mirusiojo norus ir prašymus. Jei velionis atsakingai pats suplanavo savo laidotuves ir pasirūpino finansais, geriausia būtų išpildyti jo paskutinę valią ir laikytis iš anksto paruošto laidojimo plano. Taip ne tik parodysite pagarbą, bet tai gali padėti išvengti nesusikalbėjimo bei konfliktų su kitais šeimos nariais, galbūt turinčiais kitą nuomonę.

Kreipkitės į dvasinius lyderius arba laidojimo namų darbuotojus. Jei nesate susipažinę su konkretaus tikėjimo laidotuvių tradicijomis, pravartu susisiekti ir pasikonsultuoti su jūsų bendruomenės dvasiniu lyderiu, kuris, tikime, mielai supažindins su religija, jos papročiais ir laidojimo tradicijomis. O jei jaučiatės pasimetę ar patiriamas sielvartas bei emocijos neleidžia susikoncentruoti į laidotuvių organizavimą, kreipkitės į laidojimo paslaugos įmonę, kuri bus jūsų patikimiausias ir profesionaliausias pagalbininkas, organizuojant prasmingą paskutinį atsisveikinimą su jums svarbiu mirusiu žmogumi.

Apsvarstykite ir įvertinkite, kurios religinės tradicijos šeimai yra reikšmingiausios ir nepakeičiamos. Kai kurios religijos turi ypatingai griežtas taisykles dėl tam tikrų laidojimo tradicijų. Todėl organizuojant skirtingas religijas išpažįstančių žmonių laidotuves, reikėtų labiau pasidomėti ir įvertinti, kurių laidotuvių tradicijų yra privalu laikytis ir negalima niekuo pakeisti. Pavyzdžiui, kai kuriose religijose yra draudžiamas palaikų kremavimas, tačiau gerbdami šiuos papročius, laidotuvių ceremonijoje galite laikytis kitos religijos pamaldų ritualų, groti velioniui patikusią muziką.

Pirmenybę teikite artimiausių šeimos narių, mylimųjų poreikiams. Mylimo žmogaus netektį išgyvenantiems žmonėms gedulas gali būti ypatingai sunkus ir skausmingas etapas, tad nenuostabu, ked gali kilti nesutarimų dėl religinių bei kultūrinių skirtumų. Gali būti, jog esant tokiai situacijai prireiks organizuoti skirtingas atsisveikinimo su velioniu ceremonijas, kad šeimos nariai galėtų gedėti pagal jiems priimtinus ritualus, o laidojimo klausimą išspręsti, atsižvelgiant į mirusiojo puoselėtas vertybes ir tradicijas.

Tuomet, kai aiškiau suvoksite, kokias tradicijas gerbdami norėtumėte atsisveikinti su mirusiuoju ir išpildyti jo paskutinę valią, galėsite organizuoti skirtingų religijų laidotuves arba kreiptis į laidojimo paslaugos teikėjus. Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ komanda profesionaliai pasirūpins visais organizaciniais klausimais, mielai perims jūsų rūpesčius ir padės svarbiausiais klausimais: dokumentais, mirusiojo palaikų pervežimu, šarvojimo salės paruošimu, kremavimo paslaugos organizavimu ir kitais laidotuvių rūpesčiais.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį