Patarimai, ko paklausti laidotuvių organizatoriaus

Iš anksto suplanuoti savo ar artimo žmogaus laidotuves gali atrodyti nelengva, tačiau išankstinis laidotuvių planas gali padėti užtikrinti, kad visi jūsų ir artimųjų norai bus įvykdyti, galėsite lengviau suplanuoti finansus, žinosite, kokie dokumentai yra reikalingi bei taip sumažinsite stresą netekties akimirką. Šis procesas gali būti dar sėkmingesnis tiksliai žinant, ko paklausti laidotuvių organizatoriau. Siekdami palengvinti šiuos rūpesčius, Vilniaus laidojimo namai konsultantai „Ligamis“ sudarė trumpą klausimų atmintinę.

Pagrindiniai klausimai:

 • Ar teikiate kremavimo, tradicinio laidojimo paslaugas?
 • Kur velionis bus laikomas iki laidotuvių dienos?
 • Ar bendraujate su trečiosiomis šalimis ir tvarkote būtinus dokumentus?
 • Kokio dydžio yra šarvojimo salės? Ar saugote gedinčiųjų privatumą?
 • Ar patarimus ir pagalbą siūlote 24/7 (visą parą)?
 • Ar už laidojimo paslaugas galima atsiskaityti dalimis?
 • Ar galima pas jus įsigyti laidotuvėms reikalingų daiktų, kaip pavyzdžiui, karstai, urnos, drabužiai, gėlės, žvakės?
 • Ar galima pasirinkti laidotuvių dieną ir laiką?
 • Kokios yra teikiamos transportavimo paslaugos?
 • Per kiek laiko yra suorganizuojamos skubios laidotuvės?
 • Ar galima organizuoti individualią laidotuvių ceremoniją: pasirinkti norimą muziką, video turinį, salės dekorą, atsisveikinimo ceremonijos laiką?

 

Kiti aktualūs klausimai:

 

Kokio tipo gali būti laidotuvės?

Galite rinktis tradicines laidotuves, kremavimą, pagerbimo ceremoniją šarvojimo salėje, organizuoti mišias. Urną su kremuotais palaikais galima saugoti kolumbariume, laidoti su karstu ar įkasti į žemę tik urną.

Velionio atminimo ceremonija gali būti ir nereliginė. Jos metu gali groti norima muzika, būti paruoštas nuotraukų albumas, video filmas. Taip pat, rekomenduojame paruošti gražią kalbą apie mirusįjį, prisiminti gražiausias ir svarbiausias jo gyvenimo akimirkas, pasiekimus ir kitus svarbius momentus.

 

Kokios yra laidotuvių išlaidos?

Laidotuvių išlaidos gali skirtis priklausomai nuo pasirinktų paslaugų, vietos, atminimo ceremonijos tipo, šarvojimo salės dekoro ir kitų susitarimų. Prieš priimant sprendimus, svarbu yra įvertinti savo finansines galimybes. Taip pat, turėkite omenyje, kad išankstinis laidotuvių plano sudarymas leis jums lengviau susiplanuoti finansus, dažnu atveju, gali būti suteiktos ir papildomos nuolaidos, o už paslaugas galima atsiskaityti mokant dalimis.

 

Kokie dokumentai yra reikalingi laidotuvėms?

Apie žmogaus mirtį pranešus medikams, kreipkitės į laidojimo paslaugos atstovą, kurio konsultuojantys darbuotojai jums suteiks reikalingą informaciją apie velionio transportavimą ir laidotuvių organizavimą.

 

Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ kontaktai Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje:

Lietuvoje: +370 650 25 350

Filialas Jungtinėje Karalystėje: +44 78 0357 5235

Informaciją ir paslaugas teikiame visą parą.

 

Mirties faktą liudijantis dokumentas yra mirties liudijimas. Jį išduoda pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikęs šeimos gydytojas, įstaigos, kurioje buvo gydomas mirusysis, atsakingas specialistas.

Turint mirties liudijimą, galima kreiptis dėl vienkartinės laidojimo pašalpos.

Daugiau apie laidotuvėms reikalingus dokumentus bei jiems gauti reikalingas sąlygas skaitykite mūsų specialistų paruoštame informaciniame straipsnyje Ką daryti mirus artimajam

 

Ar yra teikiamos transportavimo paslaugos?

Vilniaus laidojimo namai „LIGAMIS“ teikiame visas reikalingas transportavimo paslaugas. Galime pasirūpinti mirusiojo palaikų pervežimu iš ir į užsienį. Taip pat, galite užsisakyti urnos ar karsto transportavimą katafalku. Mūsų katafalkai yra erdvūs, tvarkingi, vairuotojai labai atsakingi.

 

Kodėl Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“?

Suprantame, kad paskutinis atsisveikinimas su mylimu žmogumi Jums yra ypatingai jautrus laikotarpis, todėl organizuojant laidotuves labai svarbi yra empatiškų specialistų profesionali pagalba. Mūsų laidotuvių organizatoriai visada nuoširdžiai pataria, rūpinasi tarsi šeimos nariais ir profesionaliai perima visus jūsų rūpesčius, susijusius su laidotuvių organizavimu.

Mūsų laidotuvių biuras teikia visas reikalingas laidotuvių organizavimo paslaugas. Esame įsipareigoję laikytis aukščiausių aptarnavimo standartų, atkreipti dėmesį į detales bei visada jums padėti ir atsakyti į rūpimus klausimus.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį