Patarimai, kaip iš anksto suplanuoti savo laidotuves

Ne paslaptis, kad iš anksto galvoti apie mirtį, o ypač savo, niekas nenori, tačiau remiantis ilgamete patirtimi, galime drąsiai pasakyti, kad išankstinis laidotuvių planavimas yra ypatingai naudinga praktika, kuri padeda palengvinti artimųjų sielvartą ir rūpesčius netekties akimirką. Ką svarbu žinoti apie išankstinį laidotuvių planavimą, koks galėtų būti jūsų preliminarus biudžetas ir kitais aktualiais patarimais dalinasi mūsų Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ laidotuvių planuotoja.

Kodėl verta planuoti savo laidotuves iš anksto?

Mirtį išgyvenantiems artimiesiems tenka trys pagrindinės naštos – emocinė, finansinė ir teisinė. Kaip lengviau įveikti sielvartą dėl netekties galite sužinoti perskaitę šiuos ekspertų patarimus „Sielvarto poveikis kūnui ir kaip sau padėti“, o išankstinis laidojimo planas jums brangiems žmonėms padės lengviau išspręsti finansinius ir teisnius klausimus bei įgyvendinti jūsų paskutinę valią. Tai rūpestingas ir atsakingas sprendimas.

Savo laidotuvių planavimas, taip pat, reiškia, kad atsisveikinimas su jumis bus būtent toks, kokio jūs norėjote. Jeigu turite ypatingų norų dėl šarvojimo salės ir dekoro, atsisveikinimo ceremonijos eigos bei trukmės, muzikos, gėlių, karsto ar urnos, viską galite iš anksto suplanuoti.

Nežinote nuo ko pradėti ar dar nedrąsu galvoti apie laidotuves? Pabandykite atsakyti į šiuos esminius 12 klausimų, kurie gali padėti jums lengviau suplanuoti laidotuves ir preliminarų biudžetą:

 1. Norite būti pašarvotas ar kremuotas?
 2. Kuriose kapinėse norite būti palaidotas?
 3. Kokio tipo karsto norėtumėte (dizainas, spalva, medis, medžiaga, dekoro detalės)?
 4. Kokio tipo urnos norėtumėte (keramikinės, akmeninės, medinės, stiklinės)?
 5. Kokio paminklo norėtumėte? Kas bus ant jo parašyta?
 6. Kur norite būti pašarvotas? Koks turėtų būti jūsų šarvojimo salės dekoras?
 7. Kokia muzika turėtų būti grojama atsisveikinimo su jumis metu?
 8. Ar norėtumėte, kad kas nors iš jūsų svečių pasakytų atsisveikinimo kalbą?
 9. Ar norėsite mišių?
 10. Ar turėtų vykti gedulingi pietūs?
 11. Ar norėsite kapų priežiūros paslaugų?
 12. Kam patikėsite savo laidotuvių organizavimą (šeimos nariui, laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei)?

Jei apie laidotuves galvoti vis dar baugu, o atsakymų į klausimus pritrūkote, jums visada gali padėti šių paslaugų organizatoriai, pagal jūsų lūkesčius ir galimybes profesionaliai sudarantys išankstinį laidojimo planą ir apskaičiuojantys galimą biudžetą.

Laidotuvių planavimo išlaidos

Kai nuspręsite, kokio tipo laidotuvių norėsite, konsultuodamiesi su specialistais galite susidaryti preliminarų biudžetą. Paprastai laidotuvės kainuoja nuo kelių šimtų eurų, suma priklauso nuo laidojimo ceremonijos, šarvojimo salės, atsisveikinimui būtinų laidojimo paslaugų.

Kaip pastebime, finansinis planavimas yra paprasčiausias būdas lengvai sukaupti lėšas laidotuvėms bei apsaugoti jūsų artimuosius nuo finansinės naštos. Tai galite padaryti apsidraudę laidojimo išlaidų draudimu, pasirašę išankstinę laidojimo paslaugų sutartį ar tiesiog investuodami į santaupas.

Pasirinkite laidojimo namus

Pirmasis labai svarbus žingsnis norint, kad laidotuvių procesas vyktų sklandžiai ir visi jūsų planai būtų įgyvendinti – tai išsirinkti laidojimo namus, kurie padės jums organizuoti laidotuves, paruošti reikiamus dokumentus, atsakingai konsultuos visais aktualiais klausimais ir įgyvendins jūsų specialius norus.

Vilniaus laidojimo namuose „Ligamis“ atsakingai rūpinamės klientų poreikiais ir teikiame visas reikalingas laidojimo paslaugas Vilniuje ir Vilniaus rajone. Taip pat, organizuojame mirusiojo palaikų pervežimą iš užsienio bei transportavimą į kitas šalis.

Mūsų laidojimo namai yra orientuoti į kiekvieno kliento poreikius, stengiamės išlaikyti jų privatumą, todėl paprastai mūsų namuose vyksta tik vienos, daugiausiai dvejos laidotuvės – tai padeda užtikrinti, kad artimieji velionio pagerbimo metu nesusitiks su jiems nepažįstamais žmonėmis, bus išpildyti visi jų ir mirusiojo norai. Mums svarbu, kad laidojimo namuose žmonės jaustųsi ramiai, pasitikėtų aplinka ir paslaugiu personalu.

Nors kai kurių dalykų suplanuoti iš anksto ir negalime (pavyzdžiui paslaugos datos), tačiau išankstinis laidotuvių planas bei „finansinė pagalvė“, jūsų artimuosius tikrai padės apsaugoti nuo netikėtų rūpesčių, užtikrins sklandžias laidotuves bei leis ramiai susitelkti į paskutinį atsisveikinimą su jumis.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį