Ligamis patvirtintas Lietuvos atstovu Fiat-IFTA organizacijoje

UAB „Ligamis“ tapo oficialiu Lietuvos atstovu Pasaulinėje tanatologų asciacijų federacijoje (FIAT-IFTA)

2017 m. gegužės 25 d. Valencijoje įvyko 14-oji tarptautinė Pasaulinės laidojimo įmonių ir asociacijų federacijos (FIAT-IFTA) konferencija. Šiemet į konferenciją susirinko laidojimo įmonių ir asociacijų atstovai iš 31 valstybės.

FIAT-IFTA yra organizacija, vienijanti laidojimo įmones ir ir laidojimo įmonių asociacijas visame pasaulyje. Ši organizacija jau 48 metus siekia burti draugėn skirtingų pasaulio šalių, skirtingų religijų ir laidojimo tradicijų atstovus ir kartu aiškintis teisinius, moralinius bei socialinius klausimus, susijusius su tanatologine veikla ir ypač mirusiųjų įamžinimo bei laidojimo paslaugų teikimu. FIAT-IFTA skatina tarptautinį bendradarbiavimą ir dalinimąsi gerąja patirtimi, siekia užtikrinti laidojimo paslaugų prieinamumą visame pasaulyje ir gerinti jų kokybę, įtvirtinti vienodus balzamavimo standartus, saugoti visuotinį laidojimo veiklos paveldą, bendradarbiauti su vyriausybėmis ir tarptautinėmis institucijomis.

2016 m. UAB „Ligamis“ tapo nuolatiniu federacijos nariu, o šiemet vykusios konferencijos metu įgavo Nacionalinio nario statusą. Konferencijoje dalyvavęs įmonės direktorius Juozas Čiplys teigia, kad tapimas nuolatiniu FIAT-IFTA nariu buvo svarbus žingsnis keliant laidojimo paslaugų kokybę Lietuvoje, nes užsimezgė vertingi tarptautiniai kontaktai ir tapo prieinami ypač naudingi informaciniai ištekliai, kolektyvinė patirtis. Tuo tarpu tapusi Nacionaline nare, UAB „Ligamis“ tapo oficialiu visų laidojimo įmonių Lietuvoje atstovu, galinčiu kalbėti valstybės įmonių vardu tarptautinėje erdvėje bei efektyviau komunikuoti su valstybinėmis institucijomis.

Šiuo metu FIAT-IFTA priklauso daugiau nei pusė tūkstančio laidojimo paslaugas teikiančių įmonių ir asociacijų iš beveik 80 valstybių visame pasaulyje. 43 įmonės turi Nacionalinio nario statusą. Nacionalinių šalių atstovų sąrašas FIAT-IFTA federacijoje http://www.thanos.org/en/page/fiat-ifta/national-members.