Laidojimo paslaugos: kodėl svarbi muzika?

Laidojimo paslaugos apima ne tik šarvojimą, kremavimą, bet ir muzikos užsakymą. Sielvarto išreiškimas aimanomis ir dainomis praktikuojamas jau nuo senų laikų. Muzika laidojimo ceremonijose užima labai svarbų vaidmenį. Ji padeda išgyventi mylimo žmogaus netektį, gali sielose pažadinti seniai pamirštus prisiminimus, praleistas nuostabias gyvenimo akimirkas su mylimuoju. Muzika padeda užgydyti sielos žaizdas ir sustiprinti emocijas. Buvo laikai, kai muzikos pasirinkimas laidotuvėms buvo ribotas. Paprastai tai būdavo religinės giesmės ar tradicinės melodijos. Laikui bėgant viskas pasikeitė ir šiandien per laidotuves gali skambėti labai įvairi muzika. Muzikos pasirinkimas, nepriklausomai nuo to, ar žmogaus atminimą pagerbiate prie urnos, ar prie karsto, priklauso nuo jūsų, tačiau kai yra tiek daug galimybių, gali būti sunku išsirinkti, todėl „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis siūlo pasidomėti muzikos pasirinkimo galimybėmis.

Laidotuvių muzikos istorija

Tradiciškai per laidotuves buvo giedamas bažnytinės giesmės, skamba laidotuvių maršai. Taip pat daugelis garsių ir visame pasaulyje žinomų kompozitorių yra parašę kūrinių, skirtų išskirtinai laidotuvėms. Šie kūriniai dažniausiai siejami su mirtimi ir gedulu. Kai kurios tautos turi tradicines raudas – emocingus kūrinius, kurie sukurti specialiai laidotuvėms ir kitiems dramatiškiems įvykiams. Pavyzdžiui, senovės Graikijoje gedulo sritis priklausė moterims. Laidotuvių metu moterys dainuodavo dainas, kuriomis išreikšdavo milžinišką sielvartą. Giesmės vėliau pereidavo į nevaldomą šauksmą, kuris reiškė, kad artimieji ilgisi mirusiojo. Šiais laikais žmonės nėra tokie tradiciški ir laidotuvių metu skambanti muzika dažnai nebeturi religinio atspalvio.

Laidotuvių muzikos pasirinkimas

Muzika yra galingas įrankis, kuris gali stipriai paveikti, todėl laidojimo paslaugos dažnai apima ir muzikos pasirinkimą. Pirmasis žingsnis, kurį turite padaryti renkantis laidotuvių muzika, yra išsirinkti norimą žanrą.

  • Klasikinė muzika

Yra daug nuostabių klasikinių kūrinių, kurie gali skambėti atsisveikinant su artimuoju. Šie kūriniai yra emocingi ir visuomet tinka, todėl yra  saugus variantas. „Ave Maria“, „Time to Say Goodbye“, „Amazing Grace“ – klasikiniai kūriniai, tinkantys visais atvejais.

  • Giesmės

Nors vis mažiau žmonių nori, kad laidotuvės būtų orientuotos į religines apeigas, tačiau giesmės vis dar populiarus sprendimas, ypač tarp pagyvenusių asmenų. „Sudie“, „Užsimerkė mielos Tavo akys“ – klasikinės giesmės, kurias atlieka profesionalūs giedotojai.

  • Šiuolaikinės dainos

Populiarioji muzika ir rokas tampa vis dažnesniu pasirinkimu. Tikėtina, kad mylimas žmogus turėjo savo mėgstamų dainų, kurių klausydavosi ir kurios jam daug reiškė. Jeigu norite atsižvelgti į gedinčiųjų jausmus, galite pasirinkti iš klasikinių dainų sąrašo, kurį rasite internete. Norintiems daugiau asmeniškumo, rekomenduojame peržiūrėkite artimojo muzikos kolekciją, paklauskite draugų ar kitų šeimos narių nuomonės ir patarimo ir tuomet atrinkite tinkamas dainas.

  • Filmų garso takeliai

Muzika iš filmų yra puikus pasirinkimas. Jeigu mylimasis turėjo mėgstamą filmą, pabandykite paklausyti to filmo garso takelio. Galbūt rasite tinkamų melodijų. Dainos pasirinkimas iš filmo tai puikus būdas įprasminti žmogaus atminimą ir prisiminti jo asmenybę. „My Heart Will Go On“ (iš filmo „Titanikas“), „I Will Always Love You“ (iš filmo „Asmens sargybinis“) ir kitos žinomos dainos yra klasikinis pasirinkimas.

Temos pasirinkimas

Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis muziką, yra nuotaika, kurią norite perteikti. Vieni trokšta džiaugsmingos muzikos, kuri tarsi švęstų gyvenimą, kiti nori dramatiškesnių melodijų.

  • Džiaugsminga muzika

„My Way“, kurią atlieka Frank Sinatra,  grupės „Queen“ daina „You‘re My Best Friend“, „Dancing Queen“ (ABBA).

  • Dramatiška muzika

„Hallelujah“ (Jeff Buckley), „Let It Be“ („The Beatles“), „Everybody Hurts“ (REM), „Make you Fell My Love“ (Adele, Bob Dylan), „Goodbye My Lover“ (James Blunt).

Paskutinis dalykas, kurį reikia apsvarstyti yra tai, ar norite iš anksto įrašytos muzikos ar gyvai atliekamos. Kai kurie žmonės nori pasamdyti dainininką. Kartais tai gali būti šeimos draugas, kurio atlikimas suteiks papildomo jautrumo ir emocijų ceremonijai. Tačiau taip pat laidotuvėse gali skambėti ir muzikos įrašai.

Išankstinis laidojimo planas – galimybė iki smulkmenų suplanuoti atsisveikinimą

Išankstinis laidojimo planas – tai galimybė iš anksto apgalvoti visas su laidojimu susijusias detales. Galėsite išsirinkti muziką, kuri skambės jūsų pagerbimo ceremonijoje ir būsite tikri, kad viskas vyks tai, kaip planavote. Jūs turėsite galimybę iš anksto apskaičiuoti, kiek lėšų reikės skirti plano įgyvendinimui. Taip pat visuomet galite pasirašyti išankstinę laidojimo paslaugų sutartį, kurioje bus galima numatyti avansinių mokėjimų grafiką. Taip jūs suteiksite savo artimiesiems daugiau ramybės ir jiems nereikės spėlioti, kokio atsisveikinimo būtų norėjęs jiems brangus žmogus.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį