Laidojimo paslaugos: dažniausiai užduodami klausimai

Laidotuvės ir laidojimo paslaugos nėra tos temos, apie kurias kalbame prie arbatos puodelio ar vakarienės metu. Tačiau dažnai susidūrus su artimojo netektimi ar susimąsčius apie savo paties gyvenimo pabaigos neišvengiamybę, dažnai pradeda kilti įvairūs klausimai, susiję su laidotuvėmis. Imame svarstyti, kas geriau: kremavimas ar tradicinis laidojimas? Kokie karstai ir urnos yra tinkamiausi? Kas yra balzamavimas ir pan. Suprasdami, kad dažnai žmonėms kyla daug įvairių klausimų, „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis parengė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

  • Kas yra laidotuvės?

Gali skambėti keistai, tačiau kai kuriems žmonėms gali kilti toks klausimas. Laidotuvės – tai bet kokia ceremonija, suteikianti galimybę velionio šeimoms nariams ir draugams išreikšti meilę, pagarbą ir sielvartą dėl mylimo žmogaus netekties. Nesvarbu, koks bus jūsų pasirinkimas: kremavimas ar tradicinis laidojimas, laidotuvės yra skirtos gedintiems išreikšti savo liūdesį ir padėti susitaikyti su praradimu.

  • Ar galiu suasmeninti laidotuves?

Taip, jūs galite. Juk kiekvienas žmogus yra unikalus ir jo gyvenimo istorija yra unikali ir nepakartojamas. Laidojimo namai gali pagal galimybes padėti pritaikyti jūsų pageidavimus laidojimo ceremonijai. Galite rasti tikrai unikalių būdų savaip atsisveikinti su mirusiuoju.

  • Kas yra kremavimas?

Kremavimas – tai, kai karstas ar specialus konteineris su kūnu dedamas į kamerą, kurioje temperatūra siekia apie 1400-1800 laipsnių. Kūnas veikiamas karščio paverčiamas į pelenus, kurie labai atsargiai patalpinami į urnas.

  • Ką daryti, jei artimasis mirė būdamas užsienyje?

„Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis garantuoja, kad mirusiojo palaikų parvežimas iš užsienio būtų sklandus. Dokumentų tvarkymas ir mirusiojo palaikų parvežimas iš užsienio paprastai trunka nuo trijų dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo konkrečioje šalyje galiojančių įstatymų ir mirties aplinkybių. Dokumentus rengimas ir leidimų gabenti gavimas dažniausiai užtrunka 2–7 dienas.

  • Kam reikalingas balzamavimas?

Dėl balzamavimo sulėtinamas kūno irimo procesas, o trauminės mirties ar ligos atveju, pagerinamas ir kūno vaizdas. Artimieji turi daugiau laiko pasiruošti laidotuvėms. Vakaruose gaji praktika artimiesiems dalyvauti mirusiojo kūno balzamavimo procese. Teigiama, kad ši praktika suteikia didelę emocinę naudą tiems, kuriems sunku susitaikyti su mirtimi.

  • Kas yra kolumbariumas?

Kolumbariumas – tai vieta (pastatas), kur laidomos urnos. Dažniausiai jos statomos prie krematoriumų ir kapinėse.

  • Ką vilkėti laidojimo namuose?

Galite dėvėti tai, ką dėvėdami jaučiatės patogiai, tačiau jūsų apranga turi būti pagarbi. Paprastai siūloma dėvėti tamsesnių spalvų drabužius: juodos, rudos, pilkos. Nebent mirusiojo šeima nurodė kitaip.

  • Karstai: ką reikia žinoti?

Karstai yra pagaminti iš metalo (bronzos, vario arba plieno), medžio ir kitų medžiagų. Jie gali būti įvairių stilių ir spalvų. Kainos skiriasi nuo naudojamų medžiagų. Raudonmedžio karstai yra brangesni nei pagaminti iš pušies. Taip pat papildomai gali kainuoti kitos detalės.

Apie laidotuves dažnai nesusimąstome, tačiau jei ištinka nelaimė, esame priversti pasidomėti laidojimo paslaugomis. Jeigu turite klausimų dėl laidojimo, nesate tikri, kokie karstai, gėlės tinkamiausi. O gal dvejojate, ar kremavimas yra geras pasirinkimas? Kreipkitės į mus – atsakysime į visus jūsų klausimus ir padėsite sunkią akimirką rasti tinkamiausią sprendimą. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis profesionali ir ilgametę patirtį turinti komanda užtikrina nepriekaištingą paslaugų kokybę.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį