Laidojimo namų pasirinkimas: ką daryti ir ko nedaryti?

Laidotuvių planavimas gali kelti labai daug klausimų, todėl jei norite maksimaliai sumažinti savo rūpesčių bagažą, rinkitės ilgametę patirtį turinčius laidojimo namus, galinčius atsakyti į visus jūsų klausimus ir pasiūlyti visą reikalingą pagalbą šiuo skaudžiu gyvenimo momentu. Deja, pasirinkti laidojimo namus nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės, visų pirma, turi užtikrinti, kad būtų įgyvendinti visi velionio ir jo artimųjų norai, kuriant suasmenintą laidotuvių ceremoniją, tuo pačiu išlaikant visą reikalingą pagarbą ir sakralumą.

Laidotuvių planavimas – Ką daryti?

Pasikalbėti su keliais skirtingais laidojimo namais

Laidojimo namų pasiūla šiandien iš tiesų didelė, todėl neskubėkite priimti sprendimo. Skirkite laiko ir pasikalbėkite bent su keliais laidotuvių organizatoriais. Pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte įvertinti, yra tai, kaip maloniai bendrauja jūsų pasirinktų laidojimo namų darbuotojai, ar jie yra pasiruošę suteikti jums visą reikalingą pagalbą ir atsakyti į visus jūsų klausimus, ar laidojimo paslaugų kainos yra aiškiai nurodytos ir apibrėžtos, ar šiuose namuose teikiamos visos jus dominančios laidojimo paslaugos, ar laidojimo reikmenų asortimentas yra pakankamai platus ir atitinkantis jūsų poreikius.

Įvertinkite laidojimo namų teikiamų paslaugų spektrą

Laidojimo namai gali skirtis savo teikiamų paslaugų spektru. Svarbu įvertinti tai, ar laidotuves, kurios pagerbtų velionio atminimą ir atitiktų artimųjų lūkesčius, bus suorganizuotos be jokių papildomų rūpesčių. Kitaip sakant, įsitikinkite, ar šarvojimo salės gali būti dekoruojamos pagal jūsų individualius pageidavimus, ar techninės laidojimo namų galimybės leis įgyvendinti jūsų keliamą viziją, pvz., galbūt norėsite, kad per projektorių būtų rodomos gražiausios akimirkos iš velionio gyvenimo arba skambėtų jo mėgstama muzika. Jei jums aktualios kremavimo paslaugos, su laidojimo namų darbuotojais pasikalbėkite ir apie tai, kaip vyksta kremavimo ir laidojimo procesas.

Apsibrėžkite savo finansines galimybes

Laidotuvių išlaidos gali stipriai skirtis, priklausomai nuo to, kokios laidotuvės yra organizuojamos, taip pat nuo laidojimo namų nustatytų kainų, siūlomų prekių ir paslaugų įkainių. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, turėtumėte iš anksto nusistatyti laidojimo biudžetą, kurį derėtų aptarti su laidojimo namais. Nepamirškite, kad sąžiningai dirbanti bendrovė visuomet pateiks tikslų kainininką, jo nekeisdami ir nekoreguodami, todėl derėtų vengti laidojimo namų, nenorinčių kalbėti apie jų teikiamų paslaugų ir laidojimo reikmenų įkainius. Visuomet verta pasikalbėti ir apie tai, kokios mokėjimo galimybės yra priimtinos abiems pusėms ir kaip bus organizuojamas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas.

Pasidomėkite rekomendacijomis

Skaitmeniniame amžiuje galima rasti daugybę atsiliepimų apie vienus ar kitus laidojimo namus, todėl siūlome šia galimybe pasinaudoti. Žinoma, ne visi internetinėje erdvėje esantys atsiliepimai yra teisingi, – dalis jų gali būti rašomi ir dėl konkurencijos ar asmeninio santykio. Vis dėlto, susidaryti bendrą vaizdą apie konkrečių laidojimo namų teikiamas paslaugas tikrai pavyks. Skirkite laiko perskaityti bent kelias apžvalgas ir klientų patirtis, kad žinotumėte, ko galima tikėtis.

Vienas iš geriausių būdų surasti patikimus laidojimo namus yra kreiptis į draugus ir artimuosius, kuriems jau teko bendrauti su viena ar kita įmone ir kurie galėtų jums pateikti nuoširdžias rekomendacijas. Paprašyti žmonių, kuriais pasitikite, pagalbos yra vienas paprasčiausių ir vienas patikimiausių būdų išsirinkti laidojimo namus, kurie jūsų nenuvils.

Laidotuvių planavimas – Ko nedaryti?

Nepriimkite skubotų sprendimų

Viena dažniausių klaidų, kurias daro artimieji planuodami velionio laidotuves, yra skubotų sprendimų priėmimas. Nepasiduokite spaudimui priimti vieną ar kitą sprendimą – nepamirškite, kad laidotuvių organizavimas yra jūsų kontroliuojamas procesas, o laidojimo namų darbuotojai turi tik padėti įgyvendinti idėjas, kurios jums yra svarbios. Bendraudami su laidojimo namais, turite jaustis patogiai svarstydami skirtingų sprendimų galimybes ir turėti erdvę jų įvertinimui.

Nesistenkite prisitaikyti

Laidotuvės turi atspindėti velionio individualumą. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis pastebi, kad neretai artimieji nori organizuoti asmeniškesnes laidotuves ir tokiu būdu pagerbti velionio atminimą, tačiau neišdrįsta to daryti, bijodami kitų šeimos narių reakcijos, nenorėdami apsunkinti laidojimo namų darbuotojų ar bijodami atitolti nuo metų metus Lietuvoje gyvuojančių tradicijų. Vis dėlto, galvoti apie tai, kas patiktų kitiems, nėra teisinga. Šiandien vis dažniau organizuojamos individualumu paremtos laidotuvių ceremonijos, kuriose vis dažniau atsisakoma perdėto graudulio, trijų dienų šarvojimo, naktinio budėjimo prie mirusiojo kūno ir kitų senųjų tradicijų. Laidotuvėms vis dažniau suteikiama šviesesnių spalvų, klausomasi velionio pamėgtos muzikos ir dalinamasi gražiausiais atsiminimais.

Nebijokite sakyti „ne“

Jei laidotuvių organizavimas yra patikėtas jums, tai reiškia, kad tik jūs ir turite priimti sprendimus. Nebijokite sakyti „ne“ tam, kam nepritariate ar žinote, kad būtų nepritaręs velionis. Ir visai nesvarbu, ar kalbatės su laidojimo namų vadovu, ar su artimais giminaičiais. Žinoma, visuomet verta atsižvelgti į jums teikiamus pasiūlymus, tačiau neturėtumėte jausti prievolės sutikti su viskuo, kas jums sakoma.

Esame tam, kad padėtume jums suorganizuoti pagarbias laidotuves pagal jūsų norus

Turėdami ilgametę patirtį laidojimo paslaugų sektoriuje, puikiai žinome, kokius lūkesčius kelia artimieji organizuodami velionio laidotuves. Užtikriname platų laidojimo paslaugų ir reikmenų asortimentą, esame atviri jūsų klausimams, pageidavimams ir mintims. Mūsų tikslas – su visa derama pagarba, užuojauta, rūpesčiu ir parama padėti jums suorganizuoti jaukias ir pagarbias, jūsų religinę pasaulėžiūrą atitinkančias laidotuves. Turite klausimų ar norėtumėte pasitarti? Susisiekite su „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis komanda!