Kuo skiriasi šarvojimo salės?

Šarvojimo salė turi būti pakankamai jauki, kad joje patogiai jaustųsi visi su velioniu atsisveikinti susirinkę svečiai. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis pastebi, kad svarbų vaidmenį atlieka ir salės išplanavimas, aplinka, patogumas. Daug dėmesio skiriama ir papildomoms paslaugoms – vis dažniau ieškoma laidojimo namų, galinčių pasiūlyti visas laidojimo paslaugas iš vienų rankų. Ilgametę patirtį turintys „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis yra pasiruošę atsakyti į visus jūsų klausimus, sumažinti drauge su netekties skausmu užgriuvusių rūpesčių bagažą ir užtikrinti sklandų, ramų bei pagarbų atsisveikinimą su mirusiuoju.

Laidojimo namų paieška: ką svarbu žinoti?

Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis laidojimo namus, yra laidojimo namų teikiamos paslaugos ir jų kainos, čia dirbančio personalo profesionalumas, religiniai ir kultūriniai aspektai. Kadangi laidojimas yra vienas skaudžiausių gyvenimo įvykių, lydimas itin sunkių emocijų, laidojimo namuose dirbantis personalas turi gebėti atsižvelgti į jūsų jausmus ir pasiūlyti visokeriopą pagalbą šią sunkią akimirką.

Nors Lietuvoje religiniai ir kultūriniai aspektai nėra labai ryškūs, rekomenduojama iš anksto pasikalbėti su laidojimo namų darbuotojais, kad būtumėte visiškai tikri, ar nekils papildomų sunkumų, organizuojant laidotuves pagal jūsų norus, pvz., ar jūsų pasirinkta salė pritaikyta urnos šarvojimui? Įsitikinkite, kad nuomojama šarvojimo salė bus jauki, patogi, turės atskirą erdvę užkandžiams ir puodeliui arbatos, galės pasiūlyti visus reikalingus technologinius sprendimus.

Šarvojimo salės pasirinkimas: 5 pagrindiniai klausimai

  1. Vieta ir erdvė. Rinkdamiesi šarvojimo salę, įvertinkite jos lokacijos vietą ir erdvę. Visuomet rekomenduojama rinktis jaukioje aplinkoje esančią salę, kuri padėtų kurti pagarbią atsisveikinimo nuotaiką. Tvarkinga aplinka ir santūrios salės dekoracijos yra vieni svarbiausių elementų, kuriais rekomenduojama vadovautis vertinant šarvojimo salių pasiūlą.
  2. Salės dydis. Šarvojimo salės skiriasi savo dydžiu. Salę reikėtų rinktis priklausomai nuo to, kiek žmonių atvyks atsisveikinti su velioniu. Net ir preliminarūs skaičiavimai padės nuspręsti, ar reikėtų rinktis kiek didesnę, ar mažesnę salę. Jei salė bus pernelyg maža, svečiai nesijaus patogiai, atsiras trintis ir gali pritrūkti vietų atsisėsti. Iš kitos pusės, itin didelėje salėje žmonės jausis nejaukiai ir atsiras nemalonus tuščios erdvės pojūtis. Nepamirškite, kad rinkdamiesi salę, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, ar atvyks giedotojai, ar jums reikės papildomos erdvės vaizdo projekcijoms, dekoracijoms ir pan.
  3. Patogumai. Šarvojimo salė turi būti patogi, todėl įsitikinkite, kad susirinkę žmonės turės kur atsisėsti, pasidėti daiktus ar pasikabinti drabužius, kad nekils klausimų dėl gėlių pamerkimo, o erdvės išplanavimas suteiks reikalingo komforto ir išlaikys pageidaujamą jaukumą. Svarbų vaidmenį atlieka ir šalia šarvojimo salės esanti automobilių aikštelė, galimybė išeiti pakvėpuoti grynu oru.
  4. Techniniai sprendimai. Vis daugiau žmonių atsisveikindami su mirusiuoju nori pasidalinti gražiausiomis jo gyvenimo akimirkomis, per projektorių rodant fotografijas ar vaizdo įrašus, klausant velioniui artimos muzikos ar pasirenkant kitus individualizuotus sprendimus. Iš anksto pasidomėkite, ar laidojimo namai galės pasiūlyti jums reikalingą įrangą ir techninę pagalbą.
  5. Papildomos paslaugos. Šarvojimo salė nėra vien tik tuščia erdvė – itin daug dėmesio skiriama salės dekoracijoms, apšvietimui, galimybei išeiti atsigerti kavos ar pasivaišinti užkandžiais, įkvėpti gryno oro ar pasikalbėti su artimaisiais. Be to, suprasdami, kiek daug rūpesčių užgriūna jūsų pečius, laidojimo namai dažniausiai siūlo kompleksinius sprendimus, apimančius įvairias laidojimo paslaugas ir procesus.

Modernios šarvojimo salės ir visos laidojimo paslaugos iš vienų rankų

Norime padėti jums sunkią akimirką ir užtikrinti, kad atsisveikinimas su artimu žmogumi būtų kuo sklandesnis ir ramesnis. „Vilniaus laidojimo namų“ Ligamis šarvojimo salės Vilniuje įrengtos ramioje vietoje, gamtos apsuptyje. Skirtingų dydžių salės turi visą reikalingą techninę įrangą. Mūsų darbuotojai ypatingą dėmesį skiria dekoracijoms ir interjerui, kuris sukurtas taip, kad pabrėžtų rimtį, pagarbą ir orumą. Šalia visų šarvojimo salių įrengtos nedidelės atskiros virtuvėlės.

Mes suprantame, kad laidojimas – tai individualus sprendimas, kurį formuoja jūsų gyvenimo patirtis, santykiai su velioniu, jo gyvenimo būdas ir begalė kitų veiksnių. Iš tiesų, per pastaruosius kelis dešimtmečius laidojimo paslaugos tapo vis labiau individualizuotos, todėl mūsų komanda yra pasiruošusi įgyvendinti visus jūsų norus ir pageidavimus, kad galėtumėte tinkamai atsisveikinti, gedėti ir pagerbti mirusįjį. Suteiksime jums visą reikiamą pagalbą, sutvarkysime laidojimui reikalingus dokumentus, pagal jūsų pageidavimus papuošime šarvojimo salę ir pasirūpinsime sklandžiu šarvojimo procesu. Jei turėtumėte bet kokių klausimų ar norėtumėte pasitarti, maloniai prašome susisiekti su mūsų komanda