Kuo skiriasi laidojimo namai ir į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

Artimo žmogaus netektis yra skausmingas įvykis, dažniausiai lydimas ir netikėtai užgriuvusių laidojimo organizavimo rūpesčių. Daugelis žmonių šioje situacijoje jaučiasi pasimetę ir nežinantys, kaip turėtų elgtis toliau, ypač tuomet, jei su tuo tenka susidurti pirmą kartą. Nors laidojimo namai gali perimti didžiąją dalį organizacinių sunkumų, šių namų pasirinkimas yra didelis, todėl ir apsispręsti tampa sudėtingiau. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis pateikia trumpą atmintinę, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, rinkdamiesi laidojimo namus, kuriais galėtumėte visapusiškai pasitikėti.

Kuo skiriasi laidojimo namai?

Laidojimo namai skiriasi tiek savo religine pasaulėžiūra, tiek teikiamų paslaugų spektru. Taip pat negalima pamiršti ir vertybinio aspekto, empatijos bei profesionalumo. Renkantis laidojimo namus, būtina atsižvelgti tiek į savo šeimos, tiek į mirusiojo asmens tikėjimą. Pasitaiko situacijų, kad tam tikrų paslaugų kai kurie laidojimo namai nesuteikia, pvz., ne visuose laidojimo namuose teikiamos kremavimo paslaugos.

Klausimas, kaip norite atsisveikinti su mirusiuoju, šiuo atveju yra pats svarbiausias. Pagalvokite, ar bus reikalingos šarvojimo, kremavimo, laidojimo paslaugos, taip pat – kokios detalės šiuose etapuose jums yra svarbiausios. Kitaip sakant, turėtumėte ieškoti laidojimo namų, kurie padėtų pagerbti velionį taip, kaip manote, kad tai būtų tinkamiausia. Kai kuriems žmonėms tikėjimas sudaro viso gyvenimo esmę, todėl būtų nemandagu į tai neatsižvelgi lydint mirusįjį į paskutiniąją kelionę. Nebijokite išlipti už tradicijų rėmų – nėra dviejų vienodų žmonių, todėl ir laidotuvės neprivalo būti vienodos. Žinoma, patogiausia, jei visas jums reikalingas paslaugas galite gauti iš vienų rankų, tačiau, esant poreikiui, galima rinktis ir kelias skirtingas bendroves.

Kodėl svarbu individualumas?

Planuojant laidotuves esminį vaidmenį atlieka tai, kokį prisiminimą miręs žmogus mums palieka. Norėdami pagerbti unikalų žmogaus gyvenimą, pageidaujame, kad laidotuvės taip pat būtų unikalios. Pasaulinė praktika rodo, kad geriausiomis laidotuvėmis laikomos tos, kurios pasižymi individualumu. Nors Lietuvoje vis dar dominuoja tradicinis požiūris į laidotuves, „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis pastebi, kad konservatyvumo šiuo klausimu vis labiau mažėja, t. y. šeimos ir draugai vis dažniau ieško unikalių ir asmeniškų būdų pagerbti artimuosius.

Laidojimo namų reputacija

Kaip ir bet kuri kita bendrovė, laidojimo namai turi savo reputaciją. Žinodami, kad viena ar kita paslaugų bendrovė, pvz., restoranas, parduotuvė, kino teatras ar pan., yra vertinama nepalankiai, dažniausiai šios įmonės paslaugų atsisakome. Rinkdamiesi laidojimo namus lygiai taip pat turėtume atsižvelgti į tai, kokią patirtį ši įmonė turi, kaip ją vertina klientai ir kokie atsiliepimai sklando jūsų artimoje aplinkoje. Rinkdamiesi patikimos reputacijos, ilgametę patirtį turintį paslaugų teikėją, galėsite būti tikri, kad jums suteikiamos paslaugos bus kokybiškos ir atitinkančios visus jūsų lūkesčius.

Laidojimo namų vieta

Net ir tuo atveju, jei jums yra aktualios laidojimo paslaugos Vilniuje, konkretaus mikrorajono lokacijos vieta gali atlikti svarbų vaidmenį. Juolab, jei tenka kalbėti apie pasirinkimą tarp kelių miestų. Visuomet rekomenduojama rinktis laidojimo namus, kurie yra šeimai patogioje aplinkoje, netoli kapinių ar bažnyčios, taip pat, jei ši vieta turi emocinę reikšmę artimiesiems. Jei laidojimo metu logistikos procesas nebus sklandus, tai pareikalaus ne tik didesnių išlaidų, bet ir papildomo galvos skausmo.

Laidojimo namų paslaugos

Laidojimo namai dažniausiai skiriasi savo teikiamų paslaugų spektru. Paprastai daugiausia dėmesio sulaukia šarvojimo salės nuomos, kremavimo ir laidojimo paslaugos, ritualinių reikmenų pardavimas ir turimų prekių asortimentas. Dalis laidojimo namų siūlo ir papildomas paslaugas, pvz., laidotuvių planuotojo, mirusiojo palaikų paėmimo iš užsienio šalių, pervežimo, kremavimo ar perlaidojimo paslaugas. Vis daugiau laidojimo namų siūlo ir medijų naudojimo galimybes, pvz., jei atsisveikindami su mirusiuoju norite klausytis jo mėgstamų dainų ar stebėti nuotraukas bei vaizdo įrašus.

Personalo dėmesys, empatija ir rūpestis

Bendravimas atlieka vieną svarbiausių vaidmenų visose gyvenimo srityse, o netekties metu tai tampa kaip niekada svarbu. Nuoširdus dėmesys, rūpestis ir empatija leidžia kur kas lengviau pakelti net ir pačias sudėtingiausias situacijas. Kai kalbama apie tokias jautrias paslaugas, būtina kalbėti ir apie švelnų, malonų, supratingą bendravimą. Puikus klientų aptarnavimas ir nuoširdumas sudaro didelę laidojimo namų reputacijos dalį. Jei jau pirmojo pokalbio metu su laidojimo namų darbuotojais jaučiate kylančią įtampą, patiriate stresą ar personalas jums atrodo nemalonus, reikėtų neatidėlioti ir ieškoti kitos įmonės.

Laidojimo paslaugų kaina

Laidojimo paslaugos nėra pigios. Vis dėlto, dažniausiai žmonės nežino, kokios laidojimo paslaugų kainos dominuoja rinkoje, todėl gali nutikti taip, kad neskaidriai dirbantys laidojimo namai tuo pasinaudos. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, rekomenduojama paskambinti bent kelioms įmonėms ir palyginti jų įkainius. Jei tik įmanoma, visuomet rinkitės laidojimo namus, kurie vertina atvirumą ir skaidrumą. Tokia įmonė visuomet galės pateikti teikiamų paslaugų kainoraštį ir aiškias prekių kainas, be to, suteiks plačias pasirinkimo galimybes, atsižvelgdama į tai, kad klientų biudžetas ir poreikiai gali skirtis.

„Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis – visos laidojimo paslaugos iš vienų rankų

Laidotuvių planavimas yra neišvengiama atsisveikinimo su mirusiuoju dalis. Tam, kad visas laidojimo procesas būtų organizuojamas sklandžiai ir keltų kuo mažiau streso, būtina atsakingai rinktis laidojimo namus. Esame tam, kad galėtumėte jums pasiūlyti iki smulkmenų apgalvotas paslaugas, atitinkančias jūsų šeimos pasaulėžiūrą. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis teikia visas laidojimo paslaugas, nuomoja šarvojimo sales, siūlo platų laidojimo reikmenų asortimentą. Mūsų ilgametę patirtį turintis personalas pasirūpins tinkamu salės papuošimu, velionio pervežimu ir laidojimo paslaugų organizavimu. Jei turėtumėte bet kokių klausimų, kviečiame kreiptis į mūsų bendrovę ir telefoninio pokalbio arba susitikimo metu aptarti visas laidojimo paslaugų detales ir kainas.