Kremavimas ir laidojimo paslaugos: ką galite sužinoti apie tai muziejuose?

Laidojimo paslaugos ir kremavimas – ką apie tai žinote? Dauguma su tuo susiduriame tik ištikus nelaimei, tačiau paprastai tai nėra daugelio žmonių domėjimosi sritis. Tačiau, ar žinojote, kad vienai seniausiai mūsų kultūros sričių – laidojimui – yra skirti net muziejai? Sunku patikėti, tačiau jie gali būti labai įdomūs ir net smagūs. Nesvarbu, ar domitės balzamavimo istorija, ar jus suintrigavo gedulingos dvidešimtojo amžiaus mados, ar tiesiog norite atitrūksti nuo tradicinio meno, laidotuvių muziejai gali būti puiki vieta praplėsti savo akiratį ir sužinoti kažką visiškai naujo. Sužinokite, kaip atrodė senoviniai karstai, katafalkai, savo akimis pamatykite, kaip buvo gaminamos laidojimui skirtos dekoracijos ir prisilieskite prie žinomų žmonių laidotuvių istorijos. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis kviečia susipažinti su įdomiausiais pasaulyje laidotuvių muziejais. Galbūt būsite suintriguoti ir norėsite apsilankyti?

Laidojimo paslaugos: ką apie jas galima sužinoti muziejuose?

  • Nacionalinis laidotuvių istorijos muziejus, esantis Hiustone (JAV), yra puiki vieta plačiau susipažinti su vienu seniausių kultūrinių mūsų žmonijos ritualų. Jame galite sužinoti daugiau apie garsių žmonių laidotuves. Prieš jūsų akis atsivers karstai, istoriniai katafalkai ir kiti klasikiniai bei šiuolaikiniai laidotuvių eksponatai. Sužinosite, kaip skirtingos kultūros gedi mirusiųjų, plačiau sužinosite apie balzamavimo detales. Taip pat išsiaiškinsite, kaip buvo laidojami žinomiausi šalies prezidentai bei įsigilinsite į japonų laidotuvių tradicijas. Dalis ekspozicijos yra skirta kremavimo istorijai, kuri padės išsklaidyti su kremavimu susijusius mitus ir įsitikinimus.
  • Tot Zoverio laidotuvių muziejus, esantis Amsterdame (Nyderlandai) yra įsikūręs prie senų kapinių. 2007 metais atidarytas muziejus yra itin modernus ir skirtas atskleisti olandų požiūrį į mirtį ir jos neišvengiamybę. Jame galima rasti išskirtinių eksponatų, tokių kaip pirmasis krematoriumas (Nyderlanduose kremavimas ilgą laiką buvo draudžiamas), laidotuvių dekoracijų replikas, įdomias laidotuvių nuotraukas. Taip pat muziejuje reguliariai rengiamos parodos, pavyzdžiui, apie pomirtinį gyvenimą. Tačiau populiariausias ir mėgstamiausias muziejaus eksponatas – pinigų karstas, kuriame įkomponuotos autentiškos dolerių kupiūros ir monetos.
  • „The Coffin Works“, esantis Birmingeme (Anglija). Tai muziejus, kuriame atgyja laidojimo baldų gamybos menas. Čia galima pamatyti įrenginius, kuriais buvo pagaminta laidotuvėms skirta įranga. Taip pat galėsite sudalyvauti įspūdingose ekskursijose, meno pasirodymuose ir net festivaliuose.
  • Laidotuvių muziejuje, esančiame Vienoje (Austrija), eksponuojama daugiau nei 250 originalių objektų ir nuotraukų, lankytojams suteikiama galimybė pasinerti į labai įdomų su laidotuvėms susijusį pasaulį, kuriame jus pasitiks sulankstomi karstai, laikrodžiai, skirti išgyvenimui, jei netyčia asmuo būtų palaidotas gyvas ir dar daug kitų įdomių ir netikėtų dalykų.

Galbūt jums atrodo, kad laidotuvių ritualams skirti muziejai yra kraupūs? Tačiau tai iš tiesų puiki galimybė žmonėms suprasti ir daugiau sužinoti apie šį neišvengiamą susipažinti su papročiais ir ritualais, su kuriais anksčiau ar vėliau vis tiek teks neišvengiamai susidurti. Nors kai kuriems mirties ar laidotuvių temos gali pasirodyti makabriškos, tačiau muziejai leidžia žmonėms drąsiau kalbėti apie tai ir priimti ne itin malonius, su mirtimi susijusius aspektus.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį