Kokias paslaugas siūlo laidotuvių planuotojai, arba kodėl laidotuvių organizavimą verta patikėti profesionalams?

Organizaciniai laidotuvių rūpesčiai sunkią netekties akimirką gali kelti kur kas daugiau klausimų, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Į ilgametę patirtį turinčios komandos rankas perimamos laidotuvių paslaugos tampa vis aktualesnės dėl vienos svarbios priežasties: artimieji gauna galimybę gėdėti, tuo pačiu būdami visiškai tikri, kad bus pasirūpinta visomis laidotuvių detalėmis: dokumentų parengimu, velionio šarvojimu, dekoracijomis, muzika ir laidojimu.

Laidotuvių organizavimo poreikį lemia besikeičiančios laidojimo tradicijos

Pagal ilgus metus Lietuvoje gyvuojančias tradicijas, laidotuves organizuoja velionio artimieji, ant savo pečių užsikraudami daugybę rūpesčių: ieškodami šarvojimo salės, savarankiškai rūpindamiesi dekoracijomis, pirkdami laidojimo drabužius, tvarkydami dokumentus, samdydami duobkasius ar ieškodami vietos gedulingiems pietums. Nieko nuostabaus, kad laidotuvės sukelia daug papildomo streso, kadangi per trumpą laiką tenka bendrauti su daugybę skirtingų žmonių ir įstaigų, neskiriant nei vienos laisvos minutės gedului. Šiuo metu sparčiai populiarėjantys laidotuvių planuotojai ir kompleksines paslaugas teikiantys laidojimo namai perima visus organizacinius rūpesčius, leisdami artimiesiems visą savo dėmesį skirti atsisveikinimui su brangiu žmogumi, pokalbiams su artimaisiais ir gedului.

Laidotuvių organizatorių paslaugos yra plačiai paplitusios užsienyje ir pamažu savo vietą atranda Lietuvoje, keičiantis gyvenimo būdui, liberalėjant tradicijoms ir pažiūroms – vis dažniau atsisakoma tradicinio laidotuvių modelio ir kelias dienas trunkančio šarvojimo su raudomis, kur kas daugiau dėmesio skiriant individualiam velionio pagerbimui. Tai reiškia trumpėjantį šarvojimo laiką, populiarėjančias kremavimo paslaugas, mažėjančią pompastiką ir įsigalinčias ekologiško laidojimo idėjas.

Pagalba emociškai sunkiu momentu

Laidotuvių organizavimo paslaugos yra svarbi emocinė pagalba sunkiu netekties momentu. Susidūrus su artimojo mirtimi, sunku ir gedėti, ir rūpintis visomis atsisveikinimo detalėmis, kurios reikalauja racionalaus ir šalto proto. Sunkiu momentu gedintiems artimiesiems reikalinga emocinė atsvara, padedanti suprasti, kokį sprendimą priimti vienu ar kitu klausimu.

Kad jaustumėtės užtikrintai, bendraukite su profesionaliais, ilgametę patirtį turinčiais laidojimo paslaugų ekspertais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus, pasiūlyti sprendimus individualiai organizuojamoms laidotuvėms ir perimti didžiąją organizacinių darbų dalį ant savo pečių. Šiuo atveju labai svarbu išlaikyti pagarbų, supratingą, emociškai palaikantį bendravimo toną, todėl rinkitės planuotojus, kurie jau pirmojo susitikimo metu palieka jums gerą įspūdį. Nepamirškite, kad kiekvienas gedintysis nusipelno aukščiausio lygio aptarnavimo ir visapusiškos pagalbos organizuojant laidotuvių ceremoniją bei nuoširdaus dėmesio sprendžiant organizacinius klausimus.

5 svarbiausi privalumai

  1. Laidojimo ceremonija pagal individualius poreikius. Vienas svarbiausių laidotuvių organizuotojų privalumų yra tai, kad jie visuomet atsižvelgs į individualius jūsų pageidavimus. Tai leidžia suorganizuoti pagarbias, tačiau asmeniškas ir velionio norus atitinkančias laidotuves.
  2. Sumažėjęs laidojimo rūpesčių bagažas. Velionio palaikų pervežimas, šarvojimo salės užsakymas, laidotuvių detalių organizavimas, krematoriumo ar duobkasių paslaugų užsakymas, muzikos parinkimas, nuotraukų projekcijos ir kitos organizacinės detalės gali kelti labai daug rūpesčių, ypač tuomet, jei su laidotuvėmis susiduriate pirmą kartą ir net nežinote, nuo ko pradėti. Bendraudami su ilgametę patirtį turinčiais planuotojais ar kompleksines paslaugas teikiančiais laidojimo namais, visą savo dėmesį galėsite skirti gedėjimui.
  3. Pagarbi ceremonija be netikėtų staigmenų. Organizuojant laidotuves sunku išvengti klaidų. Būtent dėl to, samdydami šios srities ekspertus, galėsite būti tikri, kad laidotuvių ceremonija bus sklandi ir pagarbi, neužmirštant nei vienos detalės, o atsiradus netikėtiems klausimams, į juos bus iš karto atsakyta.
  4. Emocinė parama ir išsamios konsultacijos. Laidotuvių organizatoriai supranta, kad šiuo metu išgyvenate didžiulį netekties skausmą, todėl priima jūsų emocijas, pataria ir leidžia jums gedėti. Jie taip pat atsako į visus jūsų klausimus, susijusius su laidotuvių proceso organizavimu, padėdami ir patardami dėl vieno ar kito sprendimo priėmimo ir suteikdami jums galimybę rinktis iš įvairių pasiūlymų, nurodydami jų privalumus ir trūkumus.
  5. Finansinis užtikrintumas. Savarankiškai planuodami laidotuves galite pasimesti pasiūlymų gausoje, o tai reiškia, kad jūsų priimti sprendimai gali būti finansiškai nepagrįsti. Galbūt viena įmonė teikia kompleksines paslaugas, bet jūs užsisakote jas iš kelių skirtingų bendrovių ir taip prarandate dalį pinigų? O galbūt jums pateiktų laidojimo reikmenų kaina yra pernelyg didelė ir kita įmonė galėtų pasiūlyti kur kas geresnius sprendimus? Bendraudami su laidojimo organizavimo paslaugas teikiančia bendrove ar laidotuvių planuotoju išvengsite netikėtų papildomų išlaidų ir galėsite vadovautis iš anksto pateikta sąmata.

„Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis – visos laidotuvių organizavimo paslaugos iš vienų rankų

Besikeičiantis gyventojų požiūris lemia ir augantį laidotuvių organizavimo paslaugų poreikį. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis teikia visas su laidojimu susijusias paslaugas, tarp kurių: mirusiojo palaikų transportavimas, laidojimo reikmenų pardavimas, kremavimo paslaugos, laidojimo, šarvojimo paslaugos. Nuo 2008 m. vykdoma kryptinga įmonės veikla leidžia kiekvienam klientui garantuoti operatyvią ir profesionalią pagalbą, kai to labiausiai reikia. Ilgametę patirtį turintį komanda siūlo kompleksinius sprendimus ir laidotuvių organizavimo paslaugas, atsižvelgdama į individualią kliento situaciją.