Kaip tėvams padėti suplanuoti gyvenimo pabaigą?

Su senstančiais tėvais kalbėti apie gyvenimo pabaigą gali būti nejauku, tačiau ši diskusija, norint užtikrinti jiems orią senatvę bei pagarbias laidotuves, yra būtina. Jautriame pokalbyje aptarkite tokias temas, kaip, medicininė priežiūra, gyvenamoji vieta, laidojimo paslaugos ir būdas, kapo vieta, paveldėjimo ir kitus aktualius klausimus. Būtinai įsigilinkite ir į mylimų žmonių pageidavimus laidotuvių ceremonijai. O kad būtų lengviau pasiruošti pokalbiui su tėvais apie jų ateitį, Vilniaus laidojimo namai  kalbinti specialistai pasidalino naudingais patarimais.

Kaip pasiruošti pokalbiui su tėvais

Pasirinkite tinkamą laiką ir vietą. Šis pokalbis neturėtų vykti įtemptos dienos eigoje, atvirkščiai – jaukioje, jums pažįstamoje aplinkoje, kurioje atsipalaidavę galėsite susikoncentruoti į diskusiją. Kalbant visada įsivaizduokite, kad esate tėčio ar mamos vietoje, pagalvokite, kaip tai jiems skamba, ką sakote ar siūlote.

Būkite sąžiningi ir atviri. Pradėkite pokalbį nuoširdžiai pasakydami tėvams, kad esate susirūpinę dėl jų ateities ir norite padėti jiems susikurti aplinką ir sąlygas oriai senatvei.

Būkite pasiruošę jų reakcijai. Gali nutikti ir taip, kad tėvai nenorės jums atvirauti ir kalbėti apie mirtį, būsimas laidotuves. Priimkite šią jų reakciją, būkite kantrūs ir vėl šį pokalbį pratęskite kitą kartą. Patarkite, kad išankstinis laidotuvių plano sudarymas ne tik palengvins būsimus rūpesčius, bet ir padės išpildyti jūsų tėvų lūkesčius, leis lengviau pasiruošti tiek morališkai, tiek finansiškai.

Įsiklausykite į jų norus. Paklauskite, kaip jie įsivaizduoja orią senatvę, kur norėtų gyventi, kokios veiklos, medicininė priežiūra juos domintų ateityje. Pasidomėkite, kaip norėtų būti palaidoti, ar domina kremavimas, tradicinės laidotuvės, laidotuvių vieta ir pati ceremonija, gal turi specialių pageidavimų.

Pasiūlykite savo pagalbą. Praneškite, kad esate pasiruošę jiems padėti viskuo, ko jiems reikia. Tai gali būti pagalba organizuojant laidotuves, surandant advokatą ar ruošiant testamentą.

Aptarkite finansus: ar kaupsite santaupas, ar pasinaudosite išankstiniu apmokėjimu dalimis dar iki laidotuvių.

Kaip padėti tėvams suplanuoti laidotuves

Visų pirma, atviro pokalbio metu aptarkite, kokių laidotuvių jie norėtų, domina kremavimas ar tradicinis laidojimas. Internete ar konsultuodamiesi su specialistais surinkite visą aktualią informaciją apie laidojimo paslaugas, kokios šarvojimo salės ir vietos būtų jūsų nuomone patogiausios, talpintų norimą kiekį svečių. Tai padės jums susidaryti preliminarų laidotuvių biudžetą. O žinant biudžetą, galėsite lengviau apsispręsti, kokių laidotuvių norėtumėte, įsivertinti savo finansus bei pasirinkti mokėjimo būdą.

Būtinai pasidomėkite, ar tėvai turi specialių pageidavimų dėl savo laidotuvių. Gal nori, kad atsisveikinimo ceremonijos metu grotų speciali muzika, gal turi specialių pageidavimų dėl gėlių, salės dekoro, aukojimo kitoms organizacijoms ir pan. Gal norės, kad atsisveikinimo kalbą sakytų jiems svarbus žmogus.

Konsultuokitės su ekspertais. Dar iki būsimų laidotuvių kartu su tėvais galite kreiptis į laidojimo paslaugos organizatorius ir aptarti jų būsimą scenarijų bei kitus aktualius klausimus.

Suvokimas, kaip ir kur tėvai įsivaizduoja savo orią senatvę, kokių laidotuvių norėtų gali padėti suteikti ramybę mylimiems žmonėms bei žinojimą, kad jais bus tinkamai pasirūpinta, jų norai bus išpildyti. Jie galės džiaugtis senatve, kaip ir norėjo, o laidotuvių metu su jais bus pagarbiai atsisveikinta.

Vis dar nedrąsu ar trūksta informacijos? Mūsų kvalifikuoti laidotuvių planavimo ekspertai mielai jus pakonsultuos apie laidojimo paslaugas, išankstinį jų organizavimą, finansus bei profesionaliai atsakys į kitus aktualius klausimus.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį