Išankstinis laidojimo planas: ką reikia žinoti?

Laidojimo paslaugos atlieka skirtingus vaidmenis. Kai kuriose visuomenėse laidotuvės padeda palaikyti socialinę tvarką, o kitose palaiko tikėjimą pomirtiniu gyvenimu. Atsisveikinimo ceremonijos taip pat padeda išgyventi sielvartą ir suteikia galimybę išreikšti savo jausmus. Tačiau aišku viena – visas laidotuves reikia planuoti. Iš anksto suplanavę savo atsisveikinimo ceremoniją, turite galimybę ne tik nuimti naštą nuo artimųjų pečių, tačiau ir apmąstyti savo gyvenimą bei nueitą kelią. Per įvairius simbolius: muziką, gėles ir kitas detales jūs galite išreikšti save ir palikti paskutinį prisiminimą apie save savo mylimiems žmonėms. Išankstinio laidojimo planavimo galimybe pasinaudoja vis daugiau žmonių, ypač po pasaulinės pandemijos, kuri padėjo naujai pažvelgti į mirtį ir laidojimo paslaugas. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis pasiruošę atsakyti į labiausiai žmones dominančius klausimus apie išankstinį laidojimo planą.

Kodėl turėčiau rinktis išankstinį mokėjimo planą?

Artimojo mirties atveju šeimos nariai patiria daug įvairių išgyvenimų: šoką, sielvartą ir sumišimą. Taip pat giminaičiams tenka labai greitai priimti daug įvairių sprendimų, o tai kelia didelį stresą. Išankstinis laidojimo planas padeda sumažinti įvairius su laidotuvėmis susijusius rūpesčius. Aptarę su mūsų darbuotojais savo pageidavimus ir sudarę planą, galėsite būti ramūs: jūsų šeimos nariams nereiks rūpintis daugeliu klausimų. Jiems nereiks priimti greitų ir neapgalvotų sprendimų.

Iš anksto suplanuotos laidotuvės reiškia, kad jūs galėsite apgalvoti kiekvieną detalę, išreikšti bet kokius savo pageidavimus: kokia muzika turi skambėti jūsų pagerbimo ceremonijoje, kokių gėlių norėtumėte. Patys galite nuspręsti, kuris laidojimo būdas jums tinka: kremavimas ar tradicinis laidojimas. Jūs galėsite nupasakoti, kokios urnos norite ir daugelį kitų detalių.

Vis dėl to, kai kurie žmonės teigia, kad išankstinio laidojimo planas jiems yra nereikalingas, nes jie visus savo pageidavimus išsakė artimiesiems ir giminaičiams žodžiu. Tiesa ta, kad atėjus reikiamam momentui, artimieji gali savaip interpretuoti jūsų prašymus ir nerasti bendro sutarimo. O tai sukelia daug neaiškumų ir nesusipratimų. Todėl patariame savo pageidavimus ne išsakyti, bet užrašyti. Jeigu pasirinkote planą laidojimo namuose, užrašykite laidojimo namų pavadinimą, kad jūsų šeimos nariai žinotų, kur kreiptis, kai ateis laikas.

Ar turiu iš anksto sumokėti už paslaugas?

Tai nėra būtina. Sudarę laidojimo planą, galėsite nuspręsti, ar jums bus reikalinga išankstinio plano sutartis su avansiniais mokėjimais, ar šį rūpestį patikėsite kažkuriam iš artimųjų. Patariame apie šiuos savo sprendimus informuoti artimus asmenis, taip pat ir pasirūpinti notaro patvirtintu įgaliojimu tam asmeniui, kuri bus atsakingas už laidotuvių organizavimą, jeigu tai nėra giminystės ryšiais susijęs asmuo.

Ar galiu pakeisti planą?

Jeigu turite poreikį, galite keisti iš anksto suplanuotų laidotuvių detales. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis siekia, kad kiekviena šeima, kuri kreipiasi į mūsų profesionalus, gautų tik aukščiausios kokybės aptarnavimą. Turėdami ilgametę patirtį, mūsų darbuotojai profesionaliai konsultuoja ir padeda rasti geriausius sprendimus. Vis dėlto, neskubėkite priimdami sprendimus: prieš pasirinkami planą ir detales, skirkite laiko ir gerai viską apmąstykite. Jeigu turite klausimų, galite drąsiai pasitarti su mūsų ekspertais.

Kada turėčiau pradėti planuoti savo laidotuves?

Gali būti sunku su tuo susitaikyti, bet mirtis – neišvengiama. Todėl turime jai pasiruošti. Žinoma, apie mirtį ir ypač apie laidotuvių planavimą daugelis nenori galvoti ir kalbėti, tačiau kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, turėtų apie tai pamąstyti. Jei ne dėl savo ramybės, tai dėl artimųjų gerovės. Išankstinis laidojimo planas suteikia ramybę jūsų šeimai: jie žinos, kad reikiamu momentu viskam bus pasiruošta. Daugelis artimųjų sutinka, kad jų mylimo žmogaus pasirinkimas suplanuoti savo paskutinį atsisveikinimą – tai meilės ir rūpesčio jiems išraiška.

Netekus artimojo Užsakyti skambutį