Užuojautos atvirutės yra puikus būdas parodyti savo palaikymą ir išreikšti pagarbą sielvartaujančiam žmogui. Tačiau kartais parinkti tinkamus žodžius gali būti sudėtinga. Norėdami jums padėti, Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ koordinatoriai sudarė prasmingų užuojautos frazių ir pareiškimo būdų atmintinę. Tikimės, rasite jums artimą metodą, kaip atskleisti savo jausmus.
Užuojautos atvirutė – tai etiškas būdas išreikšti savo palaikymą ir parodyti dėmesį dėl artimojo išėjimo gedintiems žmonėms. Sunkią liūdesio akimirką tai gali būti ypatingai vertingas paguodos šaltinis, žinia, kad galvojate apie netektį išgyvenančius žmones ir, jei nesate šalia ar negalite atvykti į laidotuves, solidarizuojatės su jų jausmais.
Nėra vieno universalaus užuojautos dėl netekties išreiškimo modelio, tačiau savo pagarbą galima parodyti labai įvairiai. Pateiksime keletą populiariausių metodų, kurie jums gali padėti.
Ranka rašytas laiškas arba užuojautos atvirutė. Šiais moderniais laikais, ranka rašytas laiškas yra gana retas dalykas, dažniau juos keičia elektroniniai laiškai, žinutės. Jūsų įdėtos pastangos, rašant nuoširdų laišką ranka, parodys ypatingą solidarumą. Tai itin subtilus ir jautrus būdas išreikšti savo dėmesį velionio gedintiems žmonėms. Savo mintis, palaikymo žodžius ar prisiminimus apie mirusįjį galite užrašyti ant gražaus popieriaus, įdėti į voką ir paštu išsiųsti tiesiai į laidojimo namus (tai bus maloni staigmena artimiesiems) arba gyvenamosios/darbo vietos adresu. Mūsų laidojimo namai Vilniuje priima paštą ir mielai šiuo jūsų gražiu gestu pasidalins su laidotuvių dalyviais.
Socialiniai tinklai. Svarbus aspektas, kurį reikėtų žinoti, norint išreikšti užuojautą socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook, Instagram, Twitter ir kitose platformose, nederėtų to daryti, jei asmuo nėra viešai paskelbęs apie brangaus žmogaus netektį, net jei ir jūsų ketinimai yra geri bei nuoširdūs.
Asmeninis pokalbis. Tai pats intymiausias būdas parodyti savo pagarbą. Taip pat, gyvas pokalbis jums gali padėti suprasti, kokios paramos gedinčiam žmogui, velionio artimiesiems labiausiai reikia ir kaip tai galite padaryti geriausiai. Reikšdami užuojautą, turėtumėte skirti sielvartaujančiam žmogui nedalomą dėmesį, gerai būtų stebėti kūno kalbą ir pamatyti ženklus, išduodančius apie jo savijautą. Toks pokalbis neturėtų būti per ilgas, svarbu, kad būtų jaučiamas jūsų visokeriopas palaikymas.
Mes ypatingai gerbiami kiekvieno individualumą ir suprantame, kad sunkią akimirką norisi būti apsuptam pažįstamų žmonių, todėl vienu metu mūsų laidojimo namai organizuoja tik vienas laidotuves, daugiausiai dvejas. Tai darome todėl, kad niekas neblaškytų jūsų dėmesio, šarvojimo salės prieigose netektų susitikti su svetimais žmonėmis. Mums ypatingai svarbu, kad pasitikėtumėte mumis ir žinotumėte, kad laidotuvių metu galėsite jaustis ramūs ir saugūs.
Užuojautos įrašo tikslas yra parodyti jūsų pagarbą velioniui ir paguodą jo netekusiems artimiesiems. Būkite nuoširdūs ir venkite šaltų, banalių frazių. Galite pasiūlyti savo pagalbą, išreikšti jausmus ar pasidalinti gražiais prisiminimais apie mirusįjį.
Kreipinys
Kreipdamiesi naudokite mirusiojo vardą, nevenkite mirties sąvokos ir temos. Šiuo skausmingu metu gedintįjį kaip tik gali paguosti išgirdus, perskaičius mirusiojo vardą. Savo laišką galite pradėti kreipiniu: „Gerbiami (mirusiojo Vardas) artimieji, šią sunkią mums visiems akimirką…“ arba „ Gerbiami (mirusiojo Vardas) artimieji, išėjo žmogus, kurio visi pasiilgsime. Išėjo dalis mūsų visų.“. Taip pat, galite pradėti rašyti nuo jautraus atsiprašymo: „Atsiprašau už jūsų netektį“.
Išreikškite savo simpatijas įvertinimu
Geri žodžiai, įvertinimas velioniui už jo nuveiktus darbus, pasiekimus, gyvenimo būdą gali paguosti gedinčius artimuosius. Galite pasidalinti maloniais prisiminimais, situacijomis, kada ypatingai žavėjotės mirusiuoju.
Pasiūlykite savo pagalbą
Gedulas, laidotuvės artimiesiems dažnai ne tik kelią stresą, bet ir netikėtai pakeičia jų kasdienybę. Sunkiai suvaldant jausmus, yra sudėtinga atlikti įprastus darbus. Solidarizuodamiesi su netektį išgyvenančiais žmonėmis pasiūlykite savo pagalbą organizuojant maitinimą laidotuvių metu, šarvojimo salės priežiūrą ar tiesiog kurį laiką perimkite iš jų įprastus darbus, tokius kaip namų ruoša, vaikų priežiūra, augintinių išvedimas pasivaikščioti ir panašiai. Jei turite galimybę, galite prisidėti materialine pagalba.
Tikimės, kad šie patarimai, kaip parašyti užuojautos laišką, atvirutę, bus jums naudingi ir sumažins rūpesčius sunkią akimirką. O svarbiausias patarimas – būkite nuoširdūs.