Ligamis was approved as the Lithuanian representative in FIAT-IFTA organization

National representatives of the parties at FIAT-IFTA Federation  http://www.thanos.org/en/page/fiat-ifta/national-members

UAB Ligamis was awarded the Strongest in Lithuania 2016 certificate

We are pleased that for the third year in a row: UAB Ligamis was awarded the Strongest in Lithuania certificate. This document certifies that the company and its manager are reliable and timely meet their financial obligations. With this certificate, the company can demonstrate to both existing and potential business partners and customers that it

Member of FIAT-IFTA

Ligamis became the member of the international organization of funeral companies FIAT-IFTA. In March 2016 UAB Ligamis began to cooperate with the International organization of funeral operatives FIAT-IFTA. According to the commercial director of UAB Ligamis Bronislavas Polonskis, the organizations are going to cooperate in various fields: To jointly study legal, moral, social and issues relating

Acknowledgement of Trakai municipality mayor to UAB Ligamis

UAB „Ligamis“ ir vėl buvo įvertintas! Šįkart – net politiniu lygmeniu. Iš pačios Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės gavome padėkos raštą už visuomenei naudingos veiklos vykdymą.

UAB Ligamis was awarded the Strongest in Lithuania 2015 certificate

Džiaugiamės, jog UAB „Ligamis“ jau antrus metus iš eilės buvo apdovanotas „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatu. Šis dokumentas patvirtina, kad įmonė bei jos vadovas yra patikimi ir laiku vykdo visus savo finansinius įsipareigojimus.

UAB Ligamis has added the vehicle to its fleet

Atnaujinome ir papildėme turimų automobilių parką – įsigijome „Mercedes-Benz Vito” automobilį su stacionaria temperatūrinio režimo palaikymo įranga.

UAB Ligamis was awarded the Strongest in Lithuania 2014 certificate

UAB „Ligamis“ pagarba klientams ir partneriams bei pranašumas prieš konkurentus – buvo įvertintas! Imonei suteiktas „Stipriausi Lietuvoje 2014″ sertifikatas, patvirtinantis, kad įmonė yra patikima ir laiku vykdo visus savo finansinius įsipareigojimus.

UAB „Ligamis” is a socially responsible company.

Pagrindiniai UAB „Ligamis“ veiklos prioritetai – pagalba ir užuojauta žmogui bei maksimalus klientų lūkesčių tenkinimas. Tačiau lygiai taip pat mūsų įmonei svarbus ir vidinis kompanijos tvarumas bei visuomeniniai įsipareigojimai.