Nesvarbu, ar jie žengia raudonuoju kilimu, ar rašo knygas, ar kuria dainas – sportininkai aktoriai, rašytojai ir dainininkai savo karjerą planuoja labai apgalvotai ir visuomet dirba kryptingai. Jie visada būna pasiruošę kalbas apdovanojimų ceremonijose, iš anksto apmąsto, ką sakys kalbėdami su žiniasklaida, turi pasiruošę atsakymus duodami interviu. Tačiau, ar jie taip pat iš anksto planuoja savo laidotuves? Kaip ir mes, paprasti žmonės, žvaigždės elgiasi skirtingai. Vieni linkę planuoti, kiti – ne. Vieni nori būti kremuoti, kiti norėtų tradicinių laidotuvių. Vieni rūpinasi savo laidotuvėms iš anksto, kiti palieka šiuos rūpesčius artimiesiems. Nesvarbu, kokį gyvenimą gyvename: ar esame eiliniai žmonės, ar Holivudo žvaigždės, kai kurie iš mūsų mano, kad iš anksto planuoti paskutinį atsisveikinimą būtina, kiti apie tai linkę negalvoti ir tokios temos vengia.
Boksininkas Muhammad‘as Ali buvo suplanavęs kiekvieną savo laidotuvių detalę dar gerokai prieš mirtį. Sportininkas norėjo, kad į jo laidotuves susirinktų ne tik garsūs asmenys, bet ir paprasti žmonės. Buvo nutaręs, kad jo karstas turėtų būti nešamas jo vardu pavadinta gatve, pro jo vaikystės namus, o laidotuvės turėtų būti priminimas, kad svarbiausia pasaulyje yra taika ir meilė. O štai Prince‘as visiškai neplanavo laidotuvių ir net gi neturėjo testamento. Dabar teismai turi spręsti, kam turi atitekti dainininko turtas, siekiantis 330 mln. dolerių. Kitas dainininkas – David‘as Bowie norėjo būti kremuotas ir nenorėjo jokių ištaigingų laidotuvių. Tokį savo norą jis išsakė savo artimiesiems. Muzikantas norėjo, kad jis būtų prisimenamas tik dėl savo muzikos. Panašios pozicijos laikėsi ir vienas iš „Apple“ įkūrėjų – Steve‘as Jobs‘as. Jis labai vertino savo privatų gyvenimą, todėl ir laidotuvių norėjo privačių. Prašė, kad pagerbti susirinktų tik rinktiniai asmenys.
Muzikos dievaitė – Aretha Franklin buvo pašarvota su įspūdingais raudonais Christian Louboutin aukštakulniais, šimtas rožinių kadilakų vedė iki bažnyčios, prisimenant dainininkės legendinę dainą „Freeway of love“. Laidotuvės labiau priminė įspūdingą koncertą, kur pagerbti muzikos legendos susirinko gausus būrys dainininkų. Tuo tarpu dainininkė Amy Winehouse turėjo kiek neįprastą pageidavimą: dainų autorė ir atlikėja buvo kremuota ir pageidavo, kad jos pelenai būtų sumaišyti su jos mirusios močiutės pelenais. Holivudo pažiba Elizabeth Taylor mirė 2011 metais nuo širdies nepakankamumo. Tokių filmų kaip „Kleopatra“ žvaigždė paliko aiškias instrukcijas, kaip norėtų būti palaidota. Kaip ir dera tikrai primadonai į laidotuves „atvyko madingai vėluodama“ 15 minučių. Grožio ikona ir į paskutinę kelionę buvo išlydėta stilingai. Palaidota prabangiame 11 tūkst. dolerių kainavusiame raudonmedžio karste, kurio vidus buvo išklotas raudonu aksomu. Pagerbti legendinės aktorės susirinko tūkstančiai gerbėjų. Justin‘as Bieber‘is prasitarė, kad irgi yra suplanavęs savo laidotuves. Jo pageidavimų sąraše yra antkapis su saulės baterija ant kurio būtų rodoma muzikanto holograma ir vaizdo įrašai. Savo laidotuvių planavimo jis ėmėsi sukrėstas įžymių muzikantų mirčių.
Kai kada žvaigždės prašo būti palaidotos su tam svarbiais daiktais. Kalbama, kad dainininkas Frank‘as Sinatra buvo palaidotas su viskio „Jack Daniel‘s“ buteliu, „Camel“ cigarečių pakeliu ir „Zippo“ žiebtuvėliu. Sakoma, kad legendinio dainininko gyvenime viskis vaidino ne paskutinį vaidmenį, todėl „Jack Daniel‘s“ sukūrė rinktinį gėrimą „Sinatra Select“. O magas Harry Houdini prašė būti palaidotas su mamos laiškais. Todėl į jo karstą buvo įdėtas pluoštas mylimos mamos laiškų.
Mes gyvename pasaulyje, kur mirtis – neišvengiama, todėl kartais susimąstome, kada yra „tinkamas“ metas planuoti savo laidotuves? Kai kurie sako, kad tai laikas tuomet, kai jaučiatės gerai kalbėdami su artimaisiais arba laidojimų namų specialistais šia subtilia tema. Kiti nusprendžia iš anksto suplanuoti savo laidotuves po to, kai išgyvena artimojo netektį ir supranta, kokią naštą artimojo laidotuvių planavimas gali suteikti. Patyrę stresą artimieji gali metų metais kankintis nežinodami, ar viską padarė teisingai. „Vilniaus laidojimo namai“ Ligamis gali pasiūlyti išankstinį laidojimo planą, kuris suteiks galimybę suplanuoti laidotuves, apgalvoti kiekvieną detalę. „Vilniaus laidojimo namų“ Ligamis ekspertai galės padėti susidaryti detalų laidojimo planą, kuriame bus numatyta, kokios išlaidos laukia. Pasirinkę viską patikėti profesionalams, suteiksite palengvėjimą artimiesiems. Jums iškeliavus amžinojo poilsio, jūsų artimiesiems tereiks susisiekti su laidojimo namais ir tuomet jie galės visą dėmesį sutekti jūsų prisiminimo pagerbimui.